Drupal – chyby v modulech E-Publish, Internationalization a Localizer

Po nějaké době vyšlo další bezpečnostní oznámení o chybách v doplňkových modulech pro redakční systém Drupal. Na vině je zranitelnost v modulech E-Publish, Internationalization a Localizer. První z nich používají různé zpravodajské portály k organizaci článků do různých elektronických publikací. Druhé dva moduly jsou určeny pro překlad obsahu do více jazyků a tvorbu vícejazyčných webů. Hlavní problémy jsou stále ty stejné...

Všechny moduly jsou náchylné na Cross Site Scripting (XSS). Modul E-Publish má navíc bezpečnostní trhlinu v ochraně proti Cross site request forgeries (CSRF). Obě zranitelnosti jsou sice označeny jako méně kritické, nicméně v nejbližší době je doporučena aktualizace těchto modulů.

Dalším ze zranitelných modulů je Ubercart - všestranný nákupní košík pro tvorbu e-shopů.

Aktualizace ke stažení

Stahujte samozřejmě takové verze modulů, které jsou určeny pro tu řadu Drupalu, kterou máte implementovánu na svém webu. Kromě toho vezměte v úvahu vaši současnou verzi a řadu aktualizovaného modulu.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru