Drupal: Allowed memory size exhausted

Dobrý den. Drupal mi po zapnutí nových modulů hlásí toto: Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 13 bytes) in /public_html/www/includes/install.inc on line 41. Čím je to prosím způsobeno?
Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím. Problém je způsoben nedostatkem povolené paměti pro běh PHP skriptů. Požádejte poskytovatele webhostingu o navýšení, v tomto případě vám nestačí 16 MB. Doporučuji 128 MB.

Pokud web provozujete na lokálním počítači, najděte soubor php.ini a změnu proveďte v něm. Poté restartujte webový server.

návštěvník

Který hosting nabídne 128MB? U většiny hostingových služeb je luxus 32MB, na WP to stačí ale na Drupal ne.
Díky za odpověď.

Profile picture for user Jan Polzer

Třeba HostGator. Ale mělo by stačit i 64 MB, záleží na to, jak velký web stavíte. Samozřejmě nemůžete mít hosting pro pidiblog a stavět na něm velký portál.

návštěvník

Vím, že jsou rozdíly mezi hostingy. Jak koukám na whois tak maxiorel je na hostgatorovi a myslím, že nevyužiji o moc modulů než je tady = mělo by stačit. Existuje nějaký nástroj, který by změřit požadavky na PHP, když web zatím buduju na lokalu?
Kolik nabízí HostGator PHP memory? Jestli náhodou nevíte.

Profile picture for user Jan Polzer

HostGator má 128 MB pro PHP, což by mělo Drupalu stačit už bohatě s rezervou. O měřicím nástroji nevím, ale možná to dovede modul Devel, když umí sledovat i počty dotazů do databáze a rychlost generování stránky. Moc často jej nepoužívám, tak se na něj koukněte.

návštěvník

Nastavíte nějakej memory limit aby vám to vypsalo hlášku o nedostatku paměti, když to nepřeženete (neukáže se vám jenom bílá obrazovka bez textu), napíše vám to i kolik paměti chybí. Zkusíte nastavit o něco víc pro jistotu a když vše funguje..:)

návštěvník

Dobrý den,

je potřeba nastavit velikost této paměti také pro ostrý provoz? Maximální velikost paměti pro php je na serveru 48Mb. Stránky fungují, nelze provádět administraci ani editaci.

 Chybová hláška: "Fatal error: Allowed memory size of 25165824 bytes exhausted (tried to allocate 30720 bytes) in /mnt/swraid/data/z/zslouka.com/www/includes/image.gd.inc on line 106"

Děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

Samozřejmě. Pokud je málo paměti pro běh PHP skriptů, tak se vám to může zastavit kdykoli. Nemusí jít zrovna o administraci.

V hlášce to vidíte. Server webu nabídl 24 MB, chybělo další asi 30 kB.

návštěvník

jj přesně tak tohle jsem taky řešil. Pokud ti to hostitel neumožní tak je možnost vypnou, některý modul v databázi a web tak zprovoznit do doby než přejdete jinam.

návštěvník

Jeste je jedna moznost. Na jednom webu me poskytovatel hostingu odmitnul dat vice nez 16, tak jsem si nastavil sam ze chci 128 v modulu Drupal Tweaks a k memu prekvapeni to hostingovy server akceptoval a mam 128 :-)

návštěvník

Jasne, jak to ale provest, kdyz se nedostanu do administrace... :-(

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru