Drupal 7 YouTube- nastavení serveru

Dobrý den,

do obsahu vkládám embed kód YouTube videa. Pokud mám stránky na Wamp-lokálním  serveru, není žádný problém. Pokud stránky přehraju na web (provider hosting.zdarma.cz), video se nezobrazuje (nezobrazují se ani žádné znaky).  Formát textu má nastavený v pořádku. Nevíte, co by mě měli na serveru povolit aby se video zobrazovalo správně?

Děkuji

Petr

návštěvník

Vysvětlím problém trochu podrobněji. Problém mám s modulem Media a Media YouTube. Vkládám jednotlivá videa do obsahu, kde mám vytvořené pole video (typ:multimedia asset) a pomocí Views mám udělanou stránku s náhledy videa. Problém je ten, že ve Views mám zobrazení pole "video" nastaveno na náhled(konfigurace náhledu nastavena v:konfigurace->media->files type=>video=>"YouTube preview image".).Pokud to změním na "YouTube video" zobrazí se video ale v plné velikosti, já ale potřebuji jen náhled. Zajímavé je, že stránky vytvořené na WAMP náhledy obsahují a po instalaci na server také. Pokud chci ale přidat nové video, náhled se nevytvoří. Všiml jsem si, že při přidávání nového obsahu-videa, po vložení kódu se na WAMP vždy zobrazil náhled videa a popis. Pokud ale přidávám obsah na test-serveru, žádný náhled se nyvytvoří, jen popis. Asi ti bude ten hlavní problém, ale každopádně nevím co s tím. Nebo existuje v Drupalu7 jiná možnost jak vytvořit galeirii videí z YouTube, která by obsahovala náhledy a po kliknutí teprve vlastní video.

Děkuji za jakoukoliv radu.

S pozdravem

Petr

návštěvník

Jestli tě dobře chápu, mě to fugnuje v pořádku. Mám vytvořený typ obsahu: Video

zde mám nastaveno Správa zobrazení  -> Úvodník: Formát- média, File view mod- Náhled. 

A pak mám udělanej Views jako Úvodník.

Pak to vypadá takto: http://www.fabiaauto.cz/videa sám se udělá náhledový obrázek a po kliknutí se podíváš na video.

návštěvník

Zkoušel jsem to nastavit jak popisuješ ale výsledek je pořád stejný, video se nezobrazuje. Mám jeden dotaz. Pokud vkládáš nové video do nově vytvořeného obsahu (pomocí modulu Media, v obsahu tlačítko"select media", záložka "WEB" a potom vložit kód), zobrazí se ti ihned náhled videa? Mě ne, mě se zobrazí je název videa. To je právě rozdíl oproti tomu, když jsem měl Drupal na WAMP serveru. Tam jsem ihned viděl jak obrázek videa, tak název.

Můžes si to vyzkoušet na www.drupal.petron.cz. Uživatel :milan, Heslo:drupal. Nejsou to žádné oficiální stránky, zkouším si tam některé věci. Pokud se přihlásíš  a zkusíš vložit youtube video, uvidíš to, co popisuju. Nový obsah "video" je vytvořen podle tvého navrhu.

Díky za odpověď

Petr

Profile picture for user Jan Polzer

Nahrál jsem video, jeho náhledový obrázek by měl být vidět na http://www.drupal.petron.cz/sites/default/files/styles/square_thumbnail/... - ale negeneruje se, což znamená, že je problém s nastavením práv zápisu do složky se soubory. Buď opravte pomocí chmod, nebo v .htaccess v sites/default/files nebo zkonzultujte se správcem serveru.

návštěvník

Nastavil jsem atributy na 777, vyprázdnil jsem v sites/default/files .htaccess ale nepomohlo to. Budu kontaktovat správce. Každopádně díky za nakopnutí, mělo by to být v oprávnění. Na WAMP serveru se vytvořil ve files adresář media-youtube, který obsahuje  jpg náhledy videí , ten stejný adresář se vytvoří i na testovacím serveru, ale po vložení obsahu se zde žádné náhledy nevytvoří, je prázdný.

 

návštěvník

Nastavil si 777 jenom pro files nebo oi pro podsložky?

A .htaccess nevyprazdňuj ale zakomentuj.

návštěvník

777 jsem měl už nastavené i pro podadresáře. Nahrál jsem znovu .htaccess a každý řádek zakomentoval ale ani to nepomohlo.

návštěvník

Tak jsem dostal zprávu od správce www.hosting-zdarma.cz. "nezajistujeme technickou podporu aplikaci tretich stran nebo spolupraci na zpracovani vasich aplikaci ci webu (koderske, programatorske, analyticke ci jine prace)." Super odpověď!!

Zkoušel jsem vytvořit podobný obsah na free serveru od endora.cz. Náhledy vytváří naprosto bez problémů. Nezbývá, než přejít někam jinam.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru