Drupal 6 RC2 na světě

Ruku v ruce s dnešní dávkou bezpečnostních aktualizací pro redakční systém Drupal byla uvolněna i verze Drupal 6 RC2. Druhý Release Candidate zahrunuje všechny opravy chyb, které řeší ráno vydaný Drupal 5.6. Oficiální zpráva o vydání zmiňuje také současný stav vývoje nejoblíbenějších a nejdůležitějších modulů pro Drupal 6. 
reklama

Například oblíbený Content Construction Kit by měl do týdne být uvolněn v jakés takés použitelné verzi, nicméně na tu finální si budeme muset počkat, dokud nebude uvolněn modul Views pro Drupal 6. Ten nicméně stále prodělává zásadní změny a s největší pravděpodobností nebude dostupný ani do konce ledna. 

Drupal.org, který již využívá Drupal 6 však na jeho nejnovější vývojovou verzi nebude aktualizován do doby, než budou upraveny také některé moduly použité na domovském webu Drupalu. Konkrétně jde o moduly project a image. Modul project závisí na vývoji Views. 

Zdá se tedy, že největší brzdou vývoje nové verze redakčního systému Drupal je právě modul Views, který se potýkal s nedostatkem vývojářů. Viz informace na Drupal.cz. 

Zdroj: Drupal 6 RC2 released

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru