Drupal 6 RC2 na světě

Ruku v ruce s dnešní dávkou bezpečnostních aktualizací pro redakční systém Drupal byla uvolněna i verze Drupal 6 RC2. Druhý Release Candidate zahrunuje všechny opravy chyb, které řeší ráno vydaný Drupal 5.6. Oficiální zpráva o vydání zmiňuje také současný stav vývoje nejoblíbenějších a nejdůležitějších modulů pro Drupal 6. 

Například oblíbený Content Construction Kit by měl do týdne být uvolněn v jakés takés použitelné verzi, nicméně na tu finální si budeme muset počkat, dokud nebude uvolněn modul Views pro Drupal 6. Ten nicméně stále prodělává zásadní změny a s největší pravděpodobností nebude dostupný ani do konce ledna. 

Drupal.org, který již využívá Drupal 6 však na jeho nejnovější vývojovou verzi nebude aktualizován do doby, než budou upraveny také některé moduly použité na domovském webu Drupalu. Konkrétně jde o moduly project a image. Modul project závisí na vývoji Views. 

Zdá se tedy, že největší brzdou vývoje nové verze redakčního systému Drupal je právě modul Views, který se potýkal s nedostatkem vývojářů. Viz informace na Drupal.cz. 

Zdroj: Drupal 6 RC2 released

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru