Drupal 6 RC2 na světě

Ruku v ruce s dnešní dávkou bezpečnostních aktualizací pro redakční systém Drupal byla uvolněna i verze Drupal 6 RC2. Druhý Release Candidate zahrunuje všechny opravy chyb, které řeší ráno vydaný Drupal 5.6. Oficiální zpráva o vydání zmiňuje také současný stav vývoje nejoblíbenějších a nejdůležitějších modulů pro Drupal 6. 

Reklama

Například oblíbený Content Construction Kit by měl do týdne být uvolněn v jakés takés použitelné verzi, nicméně na tu finální si budeme muset počkat, dokud nebude uvolněn modul Views pro Drupal 6. Ten nicméně stále prodělává zásadní změny a s největší pravděpodobností nebude dostupný ani do konce ledna. 

Drupal.org, který již využívá Drupal 6 však na jeho nejnovější vývojovou verzi nebude aktualizován do doby, než budou upraveny také některé moduly použité na domovském webu Drupalu. Konkrétně jde o moduly project a image. Modul project závisí na vývoji Views. 

Zdá se tedy, že největší brzdou vývoje nové verze redakčního systému Drupal je právě modul Views, který se potýkal s nedostatkem vývojářů. Viz informace na Drupal.cz. 

Zdroj: Drupal 6 RC2 released

Reklama

Přidat komentář