Co s volným časem v létě? Vzdělávejte se. Aneb tipy nejen na online kurzy programování

Netuším sice, zda ve volném letním čase o dovolené či o prázdninách chcete trávit čas u počítače nebo tabletu, ale pokud se vám nevydaří počasí, mám pro vás tip - co takhle vyzkoušet pár online kurzů o programování nebo tvorbě webu? Vybral jsem několik zajímavých, které sám hodlám vyzkoušet nebo jsem už zkusil.

Já osobně sice dávám na dovolené přednost offline režimu, na druhou stranu jsem letos vyzkoušel, že se dovolená dá v praxi přežít v částečném online režimu s iPadem. Zmiňuji to proto, že i já ve volných chvílích někdy zůstávám u počítače a internetu, abych se dále vzdělával.

Dneska existuje nespočet kurzů a návodových portálů, kde si můžete rozšířit svoje vědomosti. Vybral jsem několik z nich. Některé jsem již vyzkoušel, na dalších se teprve chystám. Věřím, že s většinou čtenářů Maxiorla mám podobný vkus, takže snad vás něco z níže uvedeného také zaujme.

Microsoft Virtual Academy a kurzy zdarma pro ajťáky a vývojáře

To, že Microsoft pořádá nejrůznější osvětové akce pro vývojáře a IT specialisty, je myslím dostatečně známo. Občas se na nich potkávám i s některými z vás. Ovšem věděli jste, že existuje i Microsoft Virtual Academy (MVA), což je portál s lekcemi pro výuku programování nebo správy operačních systémů?

MVA

Kurzy jsou udělány ve formě video přednášek a demo ukázek. Doplňují je odkazy na další zdroje na webu. Co je navíc zajímavé, tak při postupu kurzem, při plnění testů a dokončení kurzu získáváte bodové hodnocení a na konci kurzu pak certifikát potvrzující jeho splnění.

V rámci Microsoft Virtual Academy najdete stovky kurzů k produktům od Microsoftu. Seznam těch, se kterými je vhodné začít, najdete v příspěvku na českém MSDN blogu, konkrétně v Kurzy zdarma pro IT profesionály a vývojáře.

Já osobně jsem si vybral:

Drupalize.me - rozšiřte si své znalosti Drupalu

Redakční systém Drupal je jedním z velkých témat, kterým se na Maxiorlovi pravidelně věnuji. Člověk by ale neměl čerpat informace jen z jednoho zdroje, takže vám rád doporučím i další. Drupalize.me je asi největší sada online tutoriálů pro Drupal, které vás naučí základům i pokročilým technikám při tvorbě webu.

Vřele doporučuji. V posledních dvou letech jsem se koukal například i na lynda.com a další weby, které mají reklamu na YouTube, ale Drupalize.me je coby zdroj informací o Drupalu daleko před nimi. Jeho rozsáhlá knihovna funguje na bázi měsíčního předplatného, ale najdete zde i návody zdarma.

Drupalize.me

Myslím, že by se vám mohl hodně líbit například PSD to Drupal theme. Na Maxiorla sice připravuji něco podobného v češtině, ale asi ne v takovém rozsahu.

Swift - nový programovací jazyk od Apple

Třetím velkým tématem pro letošní léto je pro mě nový programovací jazyk Swift. Apple k němu nedávno spustil nový blog, vedle kterého najdete i spoustu videí a studijního materiálu, včetně ukázkových zdrojových kódů.

Je toho určitě víc, co bych v nejbližší době rád stihnul. Chci si prohloubit znalosti C#, s čímž mi snad pomůže výše zmíněná Microsoft Virtual Academy, ale stejně tak bych rád více proniknul do světa PHP frameworku Symfony 2. Na jeho základech je napsán Drupal 8, takže mě tento úkol stejně nemine. Vlastně jsem již začal.

A jaké plány máte vy? Využíváte online zdroje a výukové portály, nebo dáváte přednost kurzům, jaké nabízí například můj domovský Gopas? Mimochodem v létě zde můžete využít nabídku slev na kurzy ve výši až 27%. Více zde.

Slevu na online kurzy nabízí do 22. 7. také Udemy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru