Chyby ve dvou modulech pro Drupal

Dnes v noci vývojáři doplňkových modulů pro Drupal vydali dvě bezpečnostní oznámení týkající se chyb v těchto modulech. Chyby v modulech Webform, Ubercart a Flickr jsou označeny jako méně kritické a již tradičně obsahují známý problém nazývaný jako Cross site scripting neboli XSS. Opravy jsou již na světě, takže se rychle pusťte do záplatování.

Problém modulu Webform je zřejmě vážnější, a to nikoli kvůli typu chyby, ale spíše proto, že jej používá více webů. Ovšem je to jen můj názor. Modul Webform je možné používat k vytváření dotazníků, soutěží, objednávkových formulářů a podobně.

Modul Flickr je možné používat pro napojení na Flickr API a zobrazovat tak na webu s Drupalem obrázky z tohoto fotografického webu. Modul Ubercart slouží pro weby s elektronickým obchodem.

Opravy pro Webform a Flickr

Odkazy vedou na stránky ke stažení. Upozorňuji, že byste měli použít takovou verzi modulu, která je určena pro verzi Drupalu použitého na vašem webu.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru