Chyby ve dvou modulech pro Drupal

Dnes v noci vývojáři doplňkových modulů pro Drupal vydali dvě bezpečnostní oznámení týkající se chyb v těchto modulech. Chyby v modulech Webform, Ubercart a Flickr jsou označeny jako méně kritické a již tradičně obsahují známý problém nazývaný jako Cross site scripting neboli XSS. Opravy jsou již na světě, takže se rychle pusťte do záplatování.
reklama

Problém modulu Webform je zřejmě vážnější, a to nikoli kvůli typu chyby, ale spíše proto, že jej používá více webů. Ovšem je to jen můj názor. Modul Webform je možné používat k vytváření dotazníků, soutěží, objednávkových formulářů a podobně.

Modul Flickr je možné používat pro napojení na Flickr API a zobrazovat tak na webu s Drupalem obrázky z tohoto fotografického webu. Modul Ubercart slouží pro weby s elektronickým obchodem.

Opravy pro Webform a Flickr

Odkazy vedou na stránky ke stažení. Upozorňuji, že byste měli použít takovou verzi modulu, která je určena pro verzi Drupalu použitého na vašem webu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru