AVG Cleaner vyčistí váš tablet s Androidem. Zdarma

Nedávno jsem tu psal o CCleaneru pro Android. Ovšem kromě této legendy existuje pro naše tablety a mobily s Androidem i jiná, řekl bych, že lepší, čisticí aplikace. Přímo z Česka. Její jméno je AVG Cleaner.

Reklama

Na začátku června aktualizovaný AVG Cleaner 2.1 nově nabízí funkce pro optimalizaci a prodloužení výdrže tabletu na baterii. Do nové verze byla zabudována i podpora řešení AVG Zen, které umožňuje kontrolovat stav všech vašich mobilních zařízení a počítačů, na kterých máte nainstalováno AVG.

Ale zpět k AVG Cleaneru. Pojďme se podívat, co nabízí bezplatná verze.

AVG Cleaner

Čištění tabletu s Androidem pomocí aplikace AVG Cleaner

Po spuštění vám AVG Cleaner zobrazí výchozí obrazovku sloužící coby rozcestník k jednotlivým funkcím programu. Na ukazateli rovněž vidíte, kolik paměti v tabletu či telefonu ušetříte, pokud čištění AVG Cleanerem použijete.

Stačí klepnout na tlačítko Mezipaměť, podívat se na počet dat, které jednotlivé aplikace zabírají jak v mezipaměti, tak v úložišti tabletu a klepnout na tlačítko Vyčistit celou mezipaměť. Pokud chcete vyčistit pracovní data jen u některé aplikace, stačí na ni zmáčkout a AVG Cleaner otevře systémový dialog. Podobně jako to dělá CCleaner.

AVG Cleaner

Rychle uvolnit část úložiště v tabletu vám pomůže také mazání historie. Pod příslušným tlačítkem vám AVG Cleaner umožní odstranit historii webového prohlížeče, stažené soubory, obsah schránky a další věci. Nutno dodat, že úspora se pohybuje obvykle v menších číslech, než při čištění mezipaměti.

AVG Cleaner

Jak odinstalovat aplikaci z Androidu

V každém tabletu s Androidem, tedy i v tabletech MyAudio můžete instalované programy odinstalovat tím, že se přepnete na jejich seznam, prstem držíte ikonku a po zobrazení koše pak ikonku programu na tento koš přetáhnete.

AVG Cleaner

AVG Cleaner vám odinstalaci programů z Androidu zjednoduší. Z rozcestníku na úvodní obrazovce se dostanete do seznamu aplikací seřazených dle velikosti, kterou zabírají v tabletu. To je fajn, můžete totiž rychle porovnat, kolik místa ta která aplikace či hra z vašeho Androidu ukrojí. Klepnutím ji pak odinstalujete.

AVG Cleaner Pro a optimalizace výdrže baterie

Výše uvedené funkce nabízí AVG Cleaner v bezplatné verzi. Pokud si předplatíte za necelou dvacetikorunu měsíčně verzi PRO, pak můžete využít i profily baterie a optimalizovat tak výdrž tabletu při používání v různých situacích – třeba doma, v práci nebo na cestě. AVG Cleaner v praxi vypíná Wi-Fi, Bluetooth a různé další věci podle nastaveného profilu.

AVG Cleaner

Největší žrouti výkonu

V tiskové zprávě, která mi k AVG Cleaneru dorazila, byl i seznam nejnáročnějších aplikací dle AVG. Dovolím si jej zde zveřejnit.

  Jméno aplikace* Kategorie aplikace
1 Puzzle & Dragons Hádanky
2 Facebook Sociální sítě
3 theChive Zábava
4 iFunny J Zábava
5 Hay Day Rodina
6 9GAG Zábava
7 Instagram Sociální sítě
8 Spotify Music Hudba a zvuk
9 FarmVille 2: Country Escape Rodina
10 8 Ball Pool Sportovní
*Tabulka obsahuje aplikace, které mají největší vliv na výkon zařízení dle hodnocení AVG App Performance Rank, vypočítaného podle využití baterie, úložiště a připojení k internetu normalizované vypočtením percentilu dle mediánů hodnot. Hodnocení je spočítáno následovně: Úložiště*3+Baterie*2+Síťové vytížení.

Zajímavý je i druhý přehled, ve kterém lze najít největší žrouty baterie, úložiště a mobilních dat.

  Vysávači baterie Žrouti úložiště Žrouti mobilních dat
1 Beaming Services for Beep’nGo Asphalt 8: Airborne Netflix
2 ChatON Voice & Video Chat FIFA 14 by EA SPORTS™ theCHIVE 
3 AllShare Cast Dongle S/W Update The Sims™ FreePlay reddit is fun 
4 Samsung SmartView 1.0 Despicable Me Spotify Music 
5 magicApp: Free Calls Puzzle & Dragons AT&T Smart Wi-Fi 
6 Samsung WatchON (Phones) The Simpsons™: Tapped Out 9GAG 
7 Puzzle & Dragons Plants vs. Zombies™ 2 Daily Mail Online 
8 Candy Crush Saga Dragon City Tumblr 
9 Hay Day Slotomania FREE Slots Facebook 
10 Samsung WatchON (Tablets) Family Guy The Quest for Stuff Instagram

Reklama

Přidat komentář