Adi.js: jednoduchá detekce přítomnosti AdBlocku

Pokud vám coby provozovateli webu vadí návštěvníci přicházející s blokátorem reklam, případně pokud je chcete alespoň sledovat, můžete využít jednoduchý skript adi.js, který dovede rozpoznat doplněk AdBlock.

Reklama

Na některých svých webech zkouším rozpoznat přítomnost AdBlocku pomocí JavaScriptu jednoduše tak, že se podívám, jestli se reklama vykreslila. Tedy kontroluji obsah nějakého elementu na stránce. Je však i jednodušší řešení, byť se mi ukázalo, že nemusí reagovat stoprocentně vždy.

Jednoduchá JavaScriptová knihovna Adi.js umí AdBlock rozpoznat také a nabízí čtveřici metod, do kterých lze osadit, co se má stát, pokud je blokátor reklamy nalezen, nebo nenalezen.

Implementace detektoru AdBlocku

Adi.js si stáhněte z GitHubu. Do projektu napojte soubor advertisement.js, ve kterém musí být uvedeno jQuery.adblock = false; Dále napojte samotnou knihovnu v souboru jquery.adi.js. Teoreticky advertisement.js do projektu dávat nemusíte, stačilo by, pokud by jeho obsah byl volaný ještě před inicializací adi.js.

V projektu pak stačí volat funkci $.adi();. Aby byla co k čemu, je samozřejmě nutné jí přiřadit obsluhu některou ze čtyři podporovaných metod, viz dokumentace na GitHubu. Můžete reagovat na zapnutý AdBlock, na to, že jste jeho přítomnost nezjistili, přidat modální okno k dokumentu a obsloužit jeho otevření nebo zavření.

Základní kostra použití je například taková:

 jQuery(document).ready(function () { 
  jQuery.adi({ 
   active: function() {
   console.log('Zjištěn AdBlock :(')
   },
   inactive: function() {
   console.log('Adblock nezjištěn :)')
   }   
  });
 });

Výpisy do konzole můžete samozřejmě nahradit například odesláním události do Google AdSense, úpravou obsahu webu a podobně. Ukázku s využitím modálního okna a změny obsahu stránky na základě toho, zda je či není v prohlížeči zapnutý AdBlock, najdete na CodePenu.

Reklama

Přidat komentář