Accounting 2007 – co v českých Office nenajdete

Nemáte-li problém dorozumět se s programovým vybavením v angličtině a podnikáte, pak by vás mohl zajímat doplněk kancelářského balíku MS Office 2007 sloužící ke správě financí, zakázek, nákupů, zákazníků, kontaktů nebo k evidenci a tisku faktur. Program Microsoft Office Accounting 2007 není lokalizován, přesto s českou verzí MS Office 2007 bez problému funguje. Nakoukněte s následujícím článkem pod pokličku programu, který v české verzi Office nenajdete. Třeba si jej pak stáhnete, verze Express je zcela zdarma.

Accounting se instaluje jako volitelný doplněk k MS Office, což mimo jiné znamená, že jej také samostatně zakupujete. Po instalaci z asi 400 MB velkých dat na CD, kdy vám do systému přibude také MS SQL server pro ukládání dat z programu Accounting, můžete začít s prací. První kroky s programem určitě usnadní import zkušebních dat. V průvodci prvním spuštěním lze také snadno importovat data z účetního programu Microsoft Money.

Microsoft Office Accounting Professional 2007
 
Office Accounting myslí i na zálohování

Účetnictví pro MS Office

Prostředí aplikace Accounting je klasické, pás karet z MS Office 2007 zde nenajdete, místo něj je přítomna klasická programová nabídka. Vzhledem k tomu, k čemu je Accounting určen, by vás nemělo překvapit množství tabulek, ze kterých se uživatelské prostředí programu skládá. Po spuštění rychle kouknete na aktuální stav Cash Flow, stav bankovního účtu a seznam zákazníků, kteří by vám měli něco doplatit. Podívat se samozřejmě můžete i do horního pravého rohu, kde je naopak seznam výrobců, kterým dlužíte vy.

Microsoft Office Accounting Professional 2007
 
I přes množství tabulek je prostředí Accounting přehledné

Program Accounting vám průběžně zobrazuje různé novinky, na předchozím obrázku si můžete všimnout informací o podpoře kreditních karet a přímé správě zboží na aukčním serveru eBay pomocí Office Accounting. Nutno dodat, že pokud nejste zrovna připojeni k internetu, zobrazí se v poli Spotlight ošklivá hláška o nenalezené stránce, kterou znáte z Internet Exploreru.

V základním panelu na levé straně se snadno přepnete do hlavních částí programu, které odpovídají funkcím pro práci se zákazníky, výrobci, zaměstnanci, bankovními účty, online prodeji a tiskovými sestavami. Co se práce se zákazníky týče, Accounting vám nabídne evidenci objednávek, plateb, vystavování faktur, ukládání záznamů o platbách za hotové a práci s platbami.

Pod tlačítkem Write Letters se ukrývá průvodce pro snadný tisk upomínek na platbu nebo jiný druh korespondence. Vše je samozřejmě hromadné, takže součástí průvodce je také výběr zákazníků, kterým chcete tiskovinu tvořenou podle vybrané šablony adresovat. Ve výsledku se vám pak spustí Word s připravenými dopisy.

Microsoft Office Accounting Professional 2007

Provázanost s Wordem urychluje například tvorbu korespondence

Výplatní pásku každému zaměstnanci

Pro evidenci věcí souvisejících s dodavateli vám Accounting 2007 nabídne sledování objednávek, vkládání účtenek a samozřejmě také evidenci plateb. Stejně jako u zákazníků jsou funkce zobrazeny ve formě tlačítek navzájem provázaných pomocí šipek, které vás navádí na správnou posloupnost jednotlivých operací.

Microsoft Office Accounting Professional 2007
 
Po ruce máte rychlou volbu tiskové sestavy

Accounting nabízí i několik jednoduchých funkcí obhospodařujících správu zaměstnanců. Konkrétně jde o evidenci pracovní doby a tisk výplatních pásek. K jednotlivým evidencím (dodavatelé, zákazníci, zaměstnanci…) lze připojovat dokumenty, přímo z úvodní obrazovky lze vkládat nové záznamy do evidence nebo vyhledávat údaje odpovídající tomu, v jaké části programu se nacházíte. Vše je rychle dostupné.

Microsoft Office Accounting Professional 2007

S přepínáním částí programu se mění i nabídka úkolů v levém sloupci

Evidence bankovních transakcí v programu Office Accounting je asi nejlepší ukázkou toho, jak názorné je zobrazení jednotlivých funkcí pomocí úvodních panelů pro každou část programu:

Microsoft Office Accounting Professional 2007

Sledování stavu účtu patří mezi časté úkoly většiny podnikatelů

Online prodeje přes eBay už nejsou problém

S Office Accounting se můžete vrhnout i do online prodejů. Program je provázán se serverem eBay. Můžete v něm sledovat své produkty prodávané přes eBay, sledovat četnost zobrazování karet produktů a jejich objednávky. Díky velké provázanosti služeb eBay a Accounting nemusíte používat žádný další nástroj ke zjišťování dat o prodejích. Během prvního roku je tato služba zdarma.

Microsoft Office Accounting Professional 2007

Online prodeje na eBay můžete sledovat z pohodlí programu Accounting

Každý evidenční systém by měl obsahovat nejrůznější tiskové výstupy a Office Accounting 2007 není v tomto směru výjimkou. Tiskových sestav obsahuje hned celou řadu, včetně náhledů. Na první pohled se zdá, že vzhled sestav a položky v nich obsažené nelze ovlivnit, nicméně stačí si zobrazit náhled sestavy. Pak již můžete filtrovat podle potřeby. Zkušenější uživatel snadno změní umístění jednotlivých položek na sestavě, přidá další nebo zcela přetvoří vzhled tiskové sestavy. Nutno dodat, že to není nic složitého, lze si při tom vystačit s myší a troškou pozornosti.

Microsoft Office Accounting Professional 2007

Součástí tiskových sestav je i nástroj pro úpravy jejich vzhledu

Stahujte zadarmo, kupujte za stopade

Accounting existuje ve dvou verzích: placené Microsoft Office Accounting Professional 2007 za 149,95 USD a zdarma dostupné Microsoft Office Accounting Express 2007. Tu si můžete stáhnout přímo od Microsoftu.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru