Zobrazenie HTML v súbore page.tpl.php

Asi pred mesiacom som si kúpil knihu Drupal, 2. vydanie. Rád by som si upravil šablóny - themes. Pomocou firebugu sa dá skontrolovať a upraviť HTML a CSS kód. Lenže táto úprava je len dočasná. Keď si otvorím súbor page.tpl.php v dreamweaveru, alebo v notepade, tak sa mi zobrazia len php kódy. Súbor style.css sa dá upraviť podľa Firebugu - zobrazí sa predmetný riadok, ktorý si nájdem v style.css. Avšak neviem, ako a kde upraviť HTML, ktoré mi zobrazí Firebug. Ako alebo kde je možné zobraziť HTML kód šablóny?

Za cenné rady veľmi pekne ďakujem.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den,
doporučuji používat Web Developer, přeci jen Firebug není dostatečně komfortní pro jiné věcí, než je ladění JavaScriptu.

HTML šablony nikde v Drupalu nejsou. Ty generuje server na základě kódu PHP a takto vytvořené HTML pošle uživateli do prohlížeče. Doporučuji kouknout na základy PHP.

Čili jestli chcete ovlivnit, jaká bud evytvořená struktura stránky/článku v Drupalu, upravte kód PHP a HTML v souborech tpl.php.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru