Zobrazení počtu příloh

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak by se dalo řešit zobrazení počtu příloh v úvodníku článku. Přílohy jsou různého typu. Zda je možné to zobrazovat nějakým polem nebo jestli je nutný ruční zásah do *.tpl.php?
Druhý dotaz je jak řešit, nejlépe také polem, zobrazení popisu "Platné" a "Neplatné" v závislosti na přesunutí do Archivu, nebo podmínkou. Přesun do archivu řeším polem typu date s parametrem Start date a End date. Pokud je End date < now , tak se článek zobrazuje ve Views Archiv. 
Předem děkuji za vaše rady a nápady.
s pozdravem a díkyPetr V.

Profile picture for user Jan Polzer

Nejjednodušší bude to zobrazit součtem hodnot v daném políčku, tedy úpravou v šabloně node.tpl.php.

Druhý dotaz bych taky asi řešil úpravou v šabloně.

návštěvník

Děkuji za Vaši odpověď. Zeptám se ještě, zda-li by to nešlo řešit nějakým způsobem ve Views, případně jak šablonu upravit, jestli by jste mi mohl poradit.

S pozdravem Vrba Petr.

Profile picture for user Jan Polzer

Ve Views by to šlo taky. Vytvoříte blok zobrazující obsah políčka se soubory. Přes kontextový filtr přidáte výchozí hodnotu NID článku a blok zobrazíte někde třeba pod článkem.

návštěvník

Za odpověď děkuji, ale bohužel z ní nebudu asi schopen vyčíst řešení, jelikož nevím, co je NID článku a jak tedy filtr nastavit. Ale přesto děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

NID je jedinečné označení každého obsahového uzlu v Drupalu. NID = node id. Ale vysvětlit to do hloubky je asi nad možnosti komentářů tu.

návštěvník

po odeslání me odpovědi na předchozí komentář mi to došlo, že je to zkratka pro nod id :-) nicméně stejne mi bohužel není zcela jasné jak bych to ve views provedl, jak tyto hodnoty scitat.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru