Zálohy pomocí db_maintenance?

Chtěla jsem vyzkoušet zálohování webu podle článku http://www.maxiorel.cz/jak-zalohovat-instalaci-drupalu, s modulem db_maintenance 6.x-2.0-beta2, ale
1) ačkoliv nastavení cest je v pořádku, vytváří se jen záloha DB, a ne záloha souborů. Zkouším to zatím na localhostu pod Windows XP, může být nějaká zrada s nastavením tar.exe?
2) Moduly db_maintenance 6.x-2.0-beta1 i -beta2 jsou nyní nepodporované - je tu nějaké bezpečnostní riziko? Podporovaná šestková verze zálohování neumí.
Díky za radu!

Fórum: 

Reklama

Zdravím Libo.
1. Ve Windows XP tar.exe není, musela byste jej odněkud stáhnout a doplnit.
2. Podporované nejsou proto, že se změnil hlavní vývojář, tak teď mají zmatek, než se to všechno dá zase do kupy. Bezpečnostním rizikem to ale není.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Díky. Ještě k tomu tar.exe: právě že jsem si ho už včera stáhla a nakopírovala do složky c:\Program Files\WinRAR\, cestu jsem zadala v nastavení modulu, formulář nehlásil chybu, ale záloha souborů se nevytvořila. Samotný tar.exe spuštěný třeba přes TotalComander funguje.

Já bych si tipl, že je problém v tom Program Files. Asi tam Drupal nemá přístup. Zkuste vytvořit C:\TAR, do toho dát tar.exe.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář