Zálohy pomocí db_maintenance?

Chtěla jsem vyzkoušet zálohování webu podle článku https://www.maxiorel.cz/jak-zalohovat-instalaci-drupalu, s modulem db_maintenance 6.x-2.0-beta2, ale
1) ačkoliv nastavení cest je v pořádku, vytváří se jen záloha DB, a ne záloha souborů. Zkouším to zatím na localhostu pod Windows XP, může být nějaká zrada s nastavením tar.exe?
2) Moduly db_maintenance 6.x-2.0-beta1 i -beta2 jsou nyní nepodporované - je tu nějaké bezpečnostní riziko? Podporovaná šestková verze zálohování neumí.
Díky za radu!

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím Libo.
1. Ve Windows XP tar.exe není, musela byste jej odněkud stáhnout a doplnit.
2. Podporované nejsou proto, že se změnil hlavní vývojář, tak teď mají zmatek, než se to všechno dá zase do kupy. Bezpečnostním rizikem to ale není.

návštěvník

Díky. Ještě k tomu tar.exe: právě že jsem si ho už včera stáhla a nakopírovala do složky c:\Program Files\WinRAR\, cestu jsem zadala v nastavení modulu, formulář nehlásil chybu, ale záloha souborů se nevytvořila. Samotný tar.exe spuštěný třeba přes TotalComander funguje.

Profile picture for user Jan Polzer

Já bych si tipl, že je problém v tom Program Files. Asi tam Drupal nemá přístup. Zkuste vytvořit C:\TAR, do toho dát tar.exe.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru