Windows Live Messenger Wave 4: panely a větší změření na sociální sítě

Nová verze Windows Live Messengeru, přinese větší zaměření na sociální sítě, než je tomu v aktuální verzi 3. Kromě toho obsahuje i další vylepšení, se kterými se můžete seznámit v druhém díle miniseriálu o novinkách ve Windows Live Wave 4.

Windows Live je sada online služeb a desktopových aplikací pro komunikaci po internetu (e-mail, IM), pro úpravu videa, pro správu a jednoduché úpravy fotek, pro blogování a řadu dalších činností. Ve spojení s Windows 7 se v podstatě jedná o doplněk, který je třeba do systému stáhnout a nainstalovat, chcete-li používat alternativy ke starým programům, jako byl Outlook Express, nebo Windows Mail ve Vistě. Samozřejmě za předpokladu, že nesáhnete po alternativách.

Windows Live Wave 4 je nová verze tohoto balíčku. V tuto chvíli jde zatím o testovací sestavení, o neveřejnou betaverzi. Kdo však bude pátrat, zjistí, že unikla na internet. Nebudeme se zabývat jejím stahováním, ale změnami v jednotlivých programech. Před pár dny jsem vám představil novinky ve Windows Live Mail Wave 4, dnes se podíváme na komunikační program Windows Live Messenger.

Sociální sítě

Po první spuštění vám Windows Live Messenger Wave 4 dá na výběr ze dvou uživatelských rozhraní lišících se tím, čemu chcete při práci s programem dát přednost. První je zaměřeno na sociální sítě, druhé pak na klasickou komunikaci.

Windows Live Messenger Wave 4

Windows Live Messenger Wave 4

Větší důraz na sociální služby se projeví tím, že na hlavní obrazovce Messengeru uvidíte RSS výstupy ze sledovaných webů, novinky z Facebooku a další informace na úkor seznamu kontaktů, který je jakoby podružný.

Windows Live Messenger Wave 4

Windows Live Messenger Wave 4

Přepínacím tlačítkem v pravém horním rohu si oba režimy Windows Live Messengeru měníte. Po kliknutí v sociálním režimu program vrátíte do klasické podoby proužku se seznamem kontaktů.

Windows Live Messenger Wave 4

Windows Live Messenger Wave 4

Všimněte si, že se v seznamu kontaktů objevily nové odkazy pro rychlé filtrování oblíbených, online kontaktů, skupin a dalších položek. Rychle odtud spustíte Windows Live Mail nebo Internet Explorer.

Psaní zprávy v panelech

Na internetu už se o tom diskutovalo. Pokud jste chtěli seskupit konverzaci do jednoho okna s panely, bylo nutné doinstalovat aplikaci třetí strany, která se o to ve starších verzích Windows Live Messengeru postarala. Windows Live Messenger Wave 4 zvládá seskupení konverzace do jednoho okna již sám o sobě:

Windows Live Messenger Wave 4

Windows Live Messenger Wave 4

Smajlíci jsou trošku vylepšení, nové je jejich seskupení s tzv. mrknutími, v anglické verzi Winks. Uvolněný prostor tak využije nové tlačítko, kterým jednoduše odešlete fotografie ke sdílení. Kromě fotek na disku lze vašemu protějšku poslat i fotografie sdílené na internetu ve službě Windows Live Photos.

Windows Live Messenger Wave 4

Windows Live Messenger Wave 4

Pokud není nějakým schovaným nastavením možné aktivovat kreslení místo psaní zpráv, pak vězte, že tato funkce z Windows Live Messengeru Wave 4 zmizela. Je to však s podivem, když uvážíme podporu dotykových displejů ve Windows 7.

Windows Live Messenger Wave 4 a panel Windows 7

Pro někoho možná nepodstatnou změnou je lepší integrace Windows Live Messengeru Wave 4 do hlavního panelu Windows 7. Už zde není zvlášť zobrazená fotografie a hlavní okno, na což mnozí řeknou: „konečně". Z hlavního panelu Windows 7 lze také jednoduše měnit váš stav z online na offline a další režimy.

Windows Live Messenger Wave 4

Windows Live Messenger Wave 4

Křížkem v hlavním okně lze program buď minimalizovat, nebo ihned vypnout. Svou volbu si můžete uložit pro příště.

Novinek ve Windows Live Messengeru Wave 4 není tolik, jako v poštovním programu Windows Live Mail, který přinese pás karet Ribbon. Na druhou stranu si myslím, že na Messengeru ani není potřeba něco měnit. Seskupení konverzace do jednoho okna je dobrý nápad, další drobnosti jsou pak jen líbivým doplňkem pro mladší uživatele, kteří tráví většinu online času na sociálních sítích.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru