Webform a diakritika v nahrávaných souborech

Dobrý den,
Na jednom webu využívám webform - uživatelé zasílají fotografie do soutěže.
Aktuálně to funguje tak, že uživatel nahraje soutěžní fotografii a ty se při odeslání formuláře uloží do nějaké složky (dle měsíce) a pomocí tokenu je přejmenována na (kategorie)-[jméno autora]-[rok narození autora]-[název fotografie]. A zde nastává problém, protože soubor se sice uloží správně, ale chybí diakritika (přesněji chybí čárky nad písmeny a písmena s háčky chybí úplně). Vzhledem k tomu, že správce vůbec nepřistupuje do administrace a jen z FTP chce stáhnout soutěžní fotky, které následně jdou do tištěného magazínu. A aby v časáku byly jména a názvy fotek v pořádku, potřebuju nějak dostat tu diakritiku do souborů.
Budu rád za jakoukoliv radu. Moc děkuji

PS: Existuje token, který by zachoval původní název souboru a jen přidal do názvu nějaký text? Řekněme v podobě (kategorie)-[jméno autora]-[rok narození autora]-(původní název souboru)

Fórum: 

Reklama

Pozor, pokud web neběží na hostingu s Windows, tak při pojmenování souborů s diakritikou dojdete do situace, kdy je nepůjde stáhnout a pravděpodobně ani mazat... Nedělejte to.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Mám pocit, že to běží na win, samozřejmě teď si nejsem jistý. V každém případě by ani nebyl problém celý web přesunout pod win.

Přidat komentář