Webform a diakritika v nahrávaných souborech

Dobrý den,
Na jednom webu využívám webform - uživatelé zasílají fotografie do soutěže.
Aktuálně to funguje tak, že uživatel nahraje soutěžní fotografii a ty se při odeslání formuláře uloží do nějaké složky (dle měsíce) a pomocí tokenu je přejmenována na (kategorie)-[jméno autora]-[rok narození autora]-[název fotografie]. A zde nastává problém, protože soubor se sice uloží správně, ale chybí diakritika (přesněji chybí čárky nad písmeny a písmena s háčky chybí úplně). Vzhledem k tomu, že správce vůbec nepřistupuje do administrace a jen z FTP chce stáhnout soutěžní fotky, které následně jdou do tištěného magazínu. A aby v časáku byly jména a názvy fotek v pořádku, potřebuju nějak dostat tu diakritiku do souborů.
Budu rád za jakoukoliv radu. Moc děkuji

PS: Existuje token, který by zachoval původní název souboru a jen přidal do názvu nějaký text? Řekněme v podobě (kategorie)-[jméno autora]-[rok narození autora]-(původní název souboru)

Profile picture for user Jan Polzer

Pozor, pokud web neběží na hostingu s Windows, tak při pojmenování souborů s diakritikou dojdete do situace, kdy je nepůjde stáhnout a pravděpodobně ani mazat... Nedělejte to.

návštěvník

Mám pocit, že to běží na win, samozřejmě teď si nejsem jistý. V každém případě by ani nebyl problém celý web přesunout pod win.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru