Web pod zátěží

Dobrý den, mám problém s hostingem, kterým mám na Savaně, kde na obou mou webových prezentacích je strašná zátěž při běhu nějakého scriptu a tím pádem kolabuje celý účet a stránky nejdou načíst.

Nejčastější chyba, která mi chodí do mailu je:
Varovani pro ucet na Savana.cz, v uctu 'honzapecenka' bezi prilis dlouho skript volany z IP adresy: 217.16.187.15, Vhost: rrvysocina.cz:80, Request: GET /kronika/volny-cas-neni-nuda-2013. Varovani je zasilano 1x za 24 hodin.
Varovani pro ucet na Savana.cz, v uctu 'honzapecenka' bezi prilis dlouho skript volany z IP adresy: 217.16.187.15, Vhost: rrvysocina.cz:80, Request: GET /download/sites/all/modules/youtube/css/sites/all/themes/at. Varovani je zasilano 1x za 24 hodin.
atd.

Dle vyjádření hostingu a dle výpisu logu web často navštěvují roboti, kteří zaplní volné konexe.

Také rapidně vzrostla databáze na skoro 250MB, přitom tam žádné velké změny nejsou.

Pro přihlášeného uživatele je jakákoliv práce skoro nemožná, protože web akorát načítá a nakonec musím restartovat celý server. Dříve to nic takového nedělalo.

Vzhledem k tomu, že nevím po čem se pídit, budu rád za pomoc. Děkuji.

Fórum: 

Reklama

No jo, Savana. To je ten hosting, na kterém se mi skoro nikdy nepodařilo rozběhnout Drupal Commerce a psalo to tytéž chyby už při instalaci Drupalu? Tak to pak jo ;-)

No ale abych poradil. Přetížení indexovacími roboty je sice nemilé, na druhou stranu potřebujete, aby si web prošli a to, že to hosting neustojí je na prd. Pokud narostla databáze, mrkněte se do Logy > Poslední zprávy v logu, jestli to moc nenarůstá a najděte příčinu. Případně úplně vypněte modul Database logging. Ujistěte se, že máte zapnuté cacheování, případně zkuste nahodit modul Authcache. Pokud by byla přetížená databáze a furt to nepomáhalo, jako že na Savaně je možné vše, zkuste ještě File Cache, který cache ukládá do souboru místo do databáze.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji. Zkusil jsem dát ten modul File Cache a vypnul veškeré logování. Cacheování zapnuté mám. Uvidím, zda to trochu pomůže.

Tak cca po týdnu musím říct, že to skutečně pomohlo. Tu chybovou hlášku mi volání scriptu jsem dostal pouze 2x. Weby se i rychleji načítají. Databáze se zmenšili o více než polovinu. Ještě jednou - Děkuji.

Bezva, rádo se stalo.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář