Vyhledávání na webu (exposed filter)

Dobrý den,
již několik týdnů stavím web, který je dosti podobný např. listek.cz Chtěl bych na svém webu v drupalu udělat podobné vyhledávání, jako je na zmiňovaném webu. Nevím ale přesně, jestli jdu správným postupem.
1. mám na webu vytvořený kraje jako termíny taxonomy, myslel jsem si že to udělám přes exposed filter ve views, ale zde jse narazil na problém, že exposed filter mi vrací url v ne moc přívětivém tvaru. Nevím však jak url změnit. Zkoušel jsem jít na vyhledávání přes search api, ale zde nemám možnost vytvořit rozbalovací položky, jako je to u exposed filtru.

Představa jak by to vše mělo vypadat.
Uživatel vybere ze select listu např. Hlavní město Praha. Stiskne tlačítko hledat a zde bude přesměrován na na taxonomy termín ´adresa URL bude ve tvaru mojedomena.cz/hlavnimestopraha.
Jak by jste tedy šli na web pomocí drupalu, aby byl podobný např. webu listek.cz popřípadě http://nova.prace.cz/, kde je podobné vyhledávání.

Děkuji za odpověď a případné rady.
S pozdravem Radek

Profile picture for user Jan Polzer

Hm, zrovna toto jsem potřeboval řešit před půl rokem, ale nevyřešil. Views Exposed Filter bohužel neumí čisté adresy. Jediným řešením by asi bylo udělat si modulem vlastní formulář s autocomplete políčkem a v submit handleru řešit přesměrování na čisté URL toho vybraného termínu z taxonomie.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru