Vlastne formulare

Zdravim Jane.
Prave sa rozhodujem, ci ist do Drupalu alebo radsej cestou vlastneho naprogramovania webu. V php co to viem, co neviem vygooglim. S Drupalom mam len velmi male skusenosti, ale pozdava sa mi. Otazka vsak je, ci si viem s nim pomoct aj pri takych zalezitostiach ako su vlastne formulare kde by uzivatelia zadavali nejake data.
Uvediem priklad. Chcem mat na webe zoznam akcii a prihlasovanie sa na ne prostrednictvom webu, ktore bude poriadat nejake zaujmove zdruzenie. Alebo napr. evidencia najazdenych kilometrov...
Nieco v tomto duchu. Je to mozne nejakou "rozumnou" cestou, alebo je tu len nutnost nastudovat sa cely koncept Drupalu a robit to ako moduly (co sa mi zda dost zlozite...)?

Dufam, ze sa da z toho vyrozumiet, co chcem.
Vopred dakujem za skoru odpoved.

Palo.

Fórum: 

Reklama

Zdravím též. Jsou tu dvě možnosti. Použití modulu Webform, který vám formuláře dovolí vytvořit naklikáním jednotlivých komponent, řídí počty vyplnění jedním uživatelem, nabízí export do Excelu, potvrzení hlasování mailem atd. Myslím, že je dostatečně univerzální.
Druhou možností, která je už náročnější, je jak popisujete, naučit se základy Drupal API a naprogramovat si pomocí Forms API svůj vlastní modul, který bude generovat nějaký složitý formulář, který přes Webforms nepůjde naklikat.

Ten váš příklad jde myslím udělat tou jednodušší cestou.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář