Vizuální editor

Dobrý den,
potřeboval bych vizuální editor, který se jednoduše používá. Má potřeba, kterou jsem vypozoroval za rok od spuštění webu je pouze napsat text s případnými úpravami Bold, Italic, Underline a pak  insert/edit link pro nahrání a provázání souboru s HTML odkazem.  Potřebuji jen kromě defaultní složky image vytvořit v adresáři webu složku s názvem doc(uments) a do něj vložit soubory ve formátu PDF. Každý z těchto PDF dokumentů bude mít velikost do 30 MB. Pak už mi stačí aby uživatel kliknul na odkaz, který otevře nové okno s tímto dokumentem (toto jsem se naštěstí naučil).
Bohužel, při snaze nahrát dokument jsem byl odmítnut kvůli kvótě, kterou nevím kde změnit.
Můžete poradit, prosím?
Děkuji za příspěvky.

Profile picture for user Jan Polzer

Editor - pokud nechcete velké TinyMCE nebo CKeditor, dejte si do modulu Wysiwyg editor NicEdit nebo nevizuální, ale velice rychlý markItUp.

Velikost nahrávaných souborů - většina hostingů má limit na 2 MB, pokud to jde zvětšit, tak musíte konzultovat s nimi, na webu samotném to nejde.

návštěvník

S limitem si starosti dělat nemusím, mám vlatsní NAS server založený na Linuxu. Potřebuji jen vědět, kde a jak změnit hodnotu pro velikost uploadovaného souboru.

návštěvník

Už je vše v pořádku. Instaloval jsem editor nicEdit. Pro ty, kteří jej také budou chtít používat: do složky libraries je třeba vložit editor a přepsat jej na nicedit místo původního rozbaleného nicEdit (jen malé znaky, jinak Drupal nebyl schopen editor rozeznat). Editor má velmi malou velikost (50kB) a používá se velmi jednoduše. 
Myslel jsem si, že musím udělat úpravy v Drupalu, abych byl schopen kliknutím na HTML odkaz zobrazit dokument. Kromě vytvoření složky documents to bylo ovšem jen v zadání cesty, kterou jsem omylem zadal špatně. Vše funguje naprosto v pořádku. 
Díky za tip, editor mi naprosto vyhovuje. Nepotřeboval jsem nic robustního.

Profile picture for user Jan Polzer

Jsou dvě místa, kde velikost nahrávaného souboru ovlivníte:

1. V Drupalu u nastavení políčka, kterým soubor nahráváte. Vždy je tam nastavení maximální velikosti, u obrázkového políčka pak ještě možnost maximálních a minimálních rozměrů obrázku.

2. V nastavení konfigurace PHP na serveru, tedy v souboru php.ini. Zde je nastavena maximální velikost souboru, který lze na server nahrávat. Je nadřazená nad tím, co si nastavíte v Drupalu, takže pokud je menší, v Drupalu to nepřebijete.

návštěvník

Jak moc velkou chybou je, pokud jsem pouze vytvořil složku documents v sites\default\files\field\ hned "vedle" složky image, vložil soubory v PDF a insert link-em jsem provedl v Drupal HTML odkaz? Já se jinak celkem striktně držím pravidel aby funkce Drupalu nebyly narušeny, ale v tomto případě jsem udělal výjimku, protože nepočítám s jinými soubory. Proto jsem nevytvářel pole s documents a příslušná nastavení pro velikost uploadu...

Profile picture for user Jan Polzer

Chyba to není :-) Jen Vám to z logiky věci neumožní manipulovat se soubory v samostatném políčku. Pokud to ale nepotřebujete, tak pohoda. Nebál bych se toho.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru