Vizuální editor

Dobrý den,
potřeboval bych vizuální editor, který se jednoduše používá. Má potřeba, kterou jsem vypozoroval za rok od spuštění webu je pouze napsat text s případnými úpravami Bold, Italic, Underline a pak  insert/edit link pro nahrání a provázání souboru s HTML odkazem.  Potřebuji jen kromě defaultní složky image vytvořit v adresáři webu složku s názvem doc(uments) a do něj vložit soubory ve formátu PDF. Každý z těchto PDF dokumentů bude mít velikost do 30 MB. Pak už mi stačí aby uživatel kliknul na odkaz, který otevře nové okno s tímto dokumentem (toto jsem se naštěstí naučil).
Bohužel, při snaze nahrát dokument jsem byl odmítnut kvůli kvótě, kterou nevím kde změnit.
Můžete poradit, prosím?
Děkuji za příspěvky.

Fórum: 

Reklama

Editor - pokud nechcete velké TinyMCE nebo CKeditor, dejte si do modulu Wysiwyg editor NicEdit nebo nevizuální, ale velice rychlý markItUp.

Velikost nahrávaných souborů - většina hostingů má limit na 2 MB, pokud to jde zvětšit, tak musíte konzultovat s nimi, na webu samotném to nejde.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

S limitem si starosti dělat nemusím, mám vlatsní NAS server založený na Linuxu. Potřebuji jen vědět, kde a jak změnit hodnotu pro velikost uploadovaného souboru.

Už je vše v pořádku. Instaloval jsem editor nicEdit. Pro ty, kteří jej také budou chtít používat: do složky libraries je třeba vložit editor a přepsat jej na nicedit místo původního rozbaleného nicEdit (jen malé znaky, jinak Drupal nebyl schopen editor rozeznat). Editor má velmi malou velikost (50kB) a používá se velmi jednoduše. 
Myslel jsem si, že musím udělat úpravy v Drupalu, abych byl schopen kliknutím na HTML odkaz zobrazit dokument. Kromě vytvoření složky documents to bylo ovšem jen v zadání cesty, kterou jsem omylem zadal špatně. Vše funguje naprosto v pořádku. 
Díky za tip, editor mi naprosto vyhovuje. Nepotřeboval jsem nic robustního.

Jsou dvě místa, kde velikost nahrávaného souboru ovlivníte:

1. V Drupalu u nastavení políčka, kterým soubor nahráváte. Vždy je tam nastavení maximální velikosti, u obrázkového políčka pak ještě možnost maximálních a minimálních rozměrů obrázku.

2. V nastavení konfigurace PHP na serveru, tedy v souboru php.ini. Zde je nastavena maximální velikost souboru, který lze na server nahrávat. Je nadřazená nad tím, co si nastavíte v Drupalu, takže pokud je menší, v Drupalu to nepřebijete.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Jak moc velkou chybou je, pokud jsem pouze vytvořil složku documents v sites\default\files\field\ hned "vedle" složky image, vložil soubory v PDF a insert link-em jsem provedl v Drupal HTML odkaz? Já se jinak celkem striktně držím pravidel aby funkce Drupalu nebyly narušeny, ale v tomto případě jsem udělal výjimku, protože nepočítám s jinými soubory. Proto jsem nevytvářel pole s documents a příslušná nastavení pro velikost uploadu...

Chyba to není :-) Jen Vám to z logiky věci neumožní manipulovat se soubory v samostatném políčku. Pokud to ale nepotřebujete, tak pohoda. Nebál bych se toho.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář