Víte, že příspěvky na Google Plus mohou mít formátování?

Google Plus nepoužívám moc intenzivně, takže možná tímto článkem střelím vedle, ale věděli jste, že při psaní příspěvků na tuto sociální síť můžete používat formátování? Na rozdíl od Facebooku totiž Google+ podporuje markdown. Jen částečně, ale základní formátování lze použít.

Potřebujete občas formátovat text svých příspěvků na sociálních sítích? Facebook vám to neumožní, u Twitteru na něco podobného můžete také zapomenout. Google+ se trochu vymyká a přestože nenabízí žádné pokročilé formátování vkládaných příspěvků, částečně je vylepšit můžete. Google+ totiž používá některé prvky ze syntaxe markdown. Konkrétně tučné písmo, kurzívu a přeškrtnuté písmo. A samozřejmě automatické vytvoření odkazu, když do příspěvku vložíte nějaké URL.

Pro ty, kdo ještě markdown neznají, nebo o něm nikdy neslyšeli, doporučuji článek Markdown – jak efektivně psát texty na webu aneb HTML bez HTML. Markdown je speciální zápis, který se snadno naučíte a pokud jej nějaký editor nebo program podporuje, je automaticky převeden na příslušné značky v HTML.

Markdown v Google+

V případě Google+ můžete použít k výše zmíněnému formátování tento zápis:

*tučné písmo*

_kurzíva_

-přeškrtnutý text-

Tedy mezi dvě hvězdičky, podtržítka nebo pomlčky vložíte text a ten je po odeslání příspěvku zformátován.

Post Editor for Google+

Včera byl aktualizován jednoduchý plugin pro webový prohlížeč Google Chrome, který vám s vkládáním jednoduchého formátovaného textu do příspěvků na Google+ pomůže. Plugin se jmenuje Post Editor for Google+.

Post Editor for Google+

Po jeho instalaci přejděte na plus.google.com a zkuste začít psát nějaký příspěvek. Všimněte si, že zde přibyl pruh s novými formátovacími tlačítky a výběrem symbolů. Pro zformátování stačí napsaný text označit a kliknout na jedno z tlačítek.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru