Víte, že příspěvky na Google Plus mohou mít formátování?

Google Plus nepoužívám moc intenzivně, takže možná tímto článkem střelím vedle, ale věděli jste, že při psaní příspěvků na tuto sociální síť můžete používat formátování? Na rozdíl od Facebooku totiž Google+ podporuje markdown. Jen částečně, ale základní formátování lze použít.

Reklama

Potřebujete občas formátovat text svých příspěvků na sociálních sítích? Facebook vám to neumožní, u Twitteru na něco podobného můžete také zapomenout. Google+ se trochu vymyká a přestože nenabízí žádné pokročilé formátování vkládaných příspěvků, částečně je vylepšit můžete. Google+ totiž používá některé prvky ze syntaxe markdown. Konkrétně tučné písmo, kurzívu a přeškrtnuté písmo. A samozřejmě automatické vytvoření odkazu, když do příspěvku vložíte nějaké URL.

Pro ty, kdo ještě markdown neznají, nebo o něm nikdy neslyšeli, doporučuji článek Markdown – jak efektivně psát texty na webu aneb HTML bez HTML. Markdown je speciální zápis, který se snadno naučíte a pokud jej nějaký editor nebo program podporuje, je automaticky převeden na příslušné značky v HTML.

Markdown v Google+

V případě Google+ můžete použít k výše zmíněnému formátování tento zápis:

*tučné písmo*

_kurzíva_

-přeškrtnutý text-

Tedy mezi dvě hvězdičky, podtržítka nebo pomlčky vložíte text a ten je po odeslání příspěvku zformátován.

Post Editor for Google+

Včera byl aktualizován jednoduchý plugin pro webový prohlížeč Google Chrome, který vám s vkládáním jednoduchého formátovaného textu do příspěvků na Google+ pomůže. Plugin se jmenuje Post Editor for Google+.

Post Editor for Google+

Po jeho instalaci přejděte na plus.google.com a zkuste začít psát nějaký příspěvek. Všimněte si, že zde přibyl pruh s novými formátovacími tlačítky a výběrem symbolů. Pro zformátování stačí napsaný text označit a kliknout na jedno z tlačítek.

Reklama

Přidat komentář