Views Exposed Filter vlastí časové období

Dobrý den,

pomocí views vypisuji seznam článku, které mají políčko typu Date. Nyní bych chtěl nechat uživatele filtrovat záznamy podle mnou definovaných časových úseků.

Výsledkem by měl být select element, kde budou položky jako

minulý týden

poslední měsíc

poslední pololetí

 

Našel jsem ve fórech, že na to budu potřebovat nejspíš funkci hook_form_alter, ale vůbec netuším, jak to mám udělat.

 

Profile picture for user Jan Polzer

Musíte si nejprve ve Views vytvořit Exposed Filtr, který uživatelům filtrování nabídne. Pokud pak budete chtít změnit položky v exposed filtru, pak pomocí hook_form_alter() doplněné do vašeho modulu upravíte položky v příslušné části formuláře. Ale nejsem si jist, zda to v daném případě bude stačit, možná bude potřeba upravit i View samotné přes nějaký jiný hook.

návštěvník

Děkuji za rady. Něco takového jsem ale zkoušel, ale nakonec jsem narazil. Políčko typu date mi nabízí granualitu roky, měsíce, dny ... a to jsem nebyl schopný přepsat na nějaké vlastní hodnoty. Pomáhal jsem si s dsm, ale ty poje položky jsem tam nikde neviděl.

Profile picture for user Jan Polzer

No, to je to, co jsem se bál, tedy že jen změna formuláře nebude stačit. Každopádně ta by měla jít v pohodě udělat. Prostě tam nacpěte vlastní hodnoty do vybíračky. Pak asi bude potřeba implementovat hook_views_query_alter(&$view, &$query), kde upravíte filtr v $query tak, aby odpovídal vašemu požadavku.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru