Více stejných jazyků

Zdravím,

měl bych dotaz, lze nějak nastavit více stejných jazyků do Drupalu? Myslím, že například ve Švýcarsku jsou 2 úřední jazyky - němčina a francouzština, používám modul i18n pro multijazyčnost a němčinu již používám pro Německo, lze to?

Díky

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, myslíte jako přidat dvě němčiny? Nevím, jestli to jde. Ovšem, nějak nechápu, proč by nestačila pro Němce i pro Švýcary jedna německá lokalizace.

návštěvník

Už jsem na to přišel, lze to.

Důvod je jednoduchý, nejde o němčinu, jazyky rozděluji také země, odkud uživatel přichází

Ale měl bych další dotaz, týká se taky i18n, resp. výběru jazyka.

Chtěl bych udělat něco jako select (pouze nastylovaný pomocí CSS, určitě rozumíte) ale chtěl bych, aby na první pozici se zobrazoval vybraný jazyk, nevíte jak na to? Aby zkrátka aktuální jazyk byl na první pozici. Nebo vás napadá lepší způsob jak toto řešit?

Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Aha, jasně :-)

Ten výběr bych udělal buď šablonou přepisující údaje v bloku přepínače jazyků, nebo bych normálně vypsal HTML kód, u kterého bych aktuální jazyk zjistil pomocí $language->language.

návštěvník

Mohl by jsi mi to ještě trošku přiblížit prosím. S nastylováním není problém, nejlépe bych to nějak upravil na bloku Jazyky (default) ale s tou proměnou nějak nevím jak to myslíš?

Díky

Profile picture for user Jan Polzer

No v $language->language je aktuální jazyk, čili třeba cs. HTML kód pro select určitě vytvořit umíš. Takže si udělej nový blok a do něj pomocí PHP naskládej všechny jazyky.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru