Varování - TEMPORARY DIRECTORY

Dobrý den, díky Vaší knize "Drupal 8" se mi podařilo (jako naprostému začátečníkovi) sestavit funkční web. Díky moc za tu knihu. Pravidelně jsem web aktualizovala, ale v posledních verzích se mi ukazuje stále toto varování:
Deprecated configuration
You are using deprecated configuration for the temporary files path. Remove the configuration and add the following to settings.php. $settings["file_temp_path"] = "/tmp"
Hledala jsem na webu Drupalu, jak to napravit, ale řešení pro "neprogramátora", které by pro mě bylo srozumitelné, jsem bohužel nenašla. Obracím se tak na Vás s prosbou o pomoc - Vašim návodům rozumím. Předem moc děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím a děkuji za důvěru. Je to jednoduché. Přidejte na konec souboru settings.php, který najdete ve složce sites/default tento řádek:

$settings["file_temp_path"] = "/tmp"

Pozor, soubor asi nepůjde uložit, dokud jej ve svém FTP klientovi neupravíte, aby byl zapisovatelný.

návštěvník

Dobrý den,
mám stejný problém a nedaří se mi najít odpověď. Pokud v settings.php přidám tento řádek, tak se celý web na verzi 8.9.20 znefunkční s jedinou hláškou na bílé stránce: "The website encountered an unexpected error. Please try again later."

Zkoušel jsem cestu jako "./tmp", "/tmp" i jako celou cestu "/web/htdocs3/home/www". Stav je stejný. Nemáte nějaký tip jak to nastavit?

PS: jinak mi už Váš web pomohl nesčetněkrát. Jsem s Vámi od první instalace Drupalu, dokonce si myslím, že to byl Drupal 5. Mám i Vaši knihu 333 tipů a triků pro Drupal. Ale jsou stále věci, kde prostě nevím :).

návštěvník

Dobrý den,

nakonec se to vyřešilo samo od sebe přechodem na Drupal 9.3.4 :)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru