Uživatel č. 2

Dobrý den, je nějaký zvláštní důvod proč Drupal vynechává uživatele s pořadovým č. 2 nebo se jedná o chybu? Zkoušel jsem několik instalací (v. 6.13 a 6.14) a po "adminovi" s č. 1 se vždy další uživatel vytvoří až pod č. 3 (další uživatelé se již tvoří s přírůstkem po jedné). Je mi jasné, že je to pouze kosmetická chyba, neboť při smazání uživatele se číselná řada také přeruší, a při používání hezkých URL většinou nikdo ani adresu "user/X" neuvidí, ale zajímal by mě důvod, proč tomu tak je.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. To je zajímavý dotaz, na který neznám odpověď. Nikdy jsem si toho nevšiml, ale ani na Maixorlovi, který běží na Drupalu od verze tuším 4.5 není uživatel s uid 2. Pokud byste někdy zjistil, proč tomu tak je, napište.

návštěvník

Dobrý den,
zkusil jsem trochu experimentovat na lokálních instalacích (nyní již s v. 6.15) a zde jsou výsledky:
1. Na uid nemá vliv to, jestli se druhý uživatel registruje sám nebo zda ho registruje „admin“ – metoda pokus/omyl, dalo se to čekat, ale chtěl jsem mít jasno.
2. Po prohlédnutí dB vycházím z toho, že číslování uid není ani věcí Drupalu, ale MySQL – pole uid má nastavenou vlastnost auto_increment (stejně jako node id, url_alias id, kde se ale tento problém nevyskytuje).
3. V tabulce users se po instalaci společně se záznamem s uid 1 vytvoří rovněž i jakýsi „nultý“ řádek, jehož význam mi uniká. Nicméně zde může dojít ke zmatení automatického přírůstkového číslování (existují 2 záznamy vytvořené Drupalem při instalaci >>> další číslo = 3) na úrovni MySQL a nic na tom nemění ani vymazání tohoto řádku (uid 0) před vytvořením druhého uživatele (na ostrém webu bych to samozřejmě nezkoušel ;-).
Jinak jsem zkusil proklepnout weby s Drupalem a s výjimkou Drupal.org nikde user/2 není (což může rovněž znamenat, že tam kdysi mohl být a byl již smazán, ale je to málo pravděpodobné).
Jak říkám, je to banalita, nicméně při dokonalosti Drupalu mi to přišlo jako zajímavost. Třeba to někdo časem objasní…

návštěvník

Pro zajímavost - Drupal 7 tento problém již nějak řeší a "dvojka" se vytvoří. Tabulka "users" stále obsahuje "nultý" řádek, tudíž to asi hlavní příčina nebyla. Že by nakonec přeci jen nějaká úprava v jádru?

návštěvník

Tak nové zjištění v rámci testování připravovaných webů. Netuším jak v D6, ale v D7 uvedený problém způsobuje česká lokalizace, pokud je aktivována před vytvořením uživatele č. 2. Přičemž nezáleží, zda je aktivována při, resp. před instalací nebo až následně zapnutím modulu Locale. Netušíte proč?

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru