Úprava hlavní strany uživ.účtu / Danland

Dobrý den, rád bych poprosil radu, jak je možné upravit hlavní stranu uživatelského účtu, při použití stylu vzhledu Danland. V současnosti je to víceměné rozhozené, zdali tedy je nějaká možnost to upravit/spravit?
www.pictureup.cz/verejne/492343-bartic
Děkuji za pomoc.

Profile picture for user Jan Polzer

Rozhozené to není, to je základní podoba té stránky. Upravit je to možné v podstatě stejně, jako při použití kteréhokoli jiného tématu vzhledu pro Drupal. Tedy dokopírováním šablony user-profile.tpl.php a její úpravou. Například.

návštěvník

pokud se podívám do Vámi doporučeného souboru, tak jsem tam nic takového nenašel a ani mi není jasné, pokud tedy udělám kopii doporučeného souboru, kam jej následně vložit a že má být použitý pouze pro to hlavní stránku uživatelského účtu?

Případně mě napadla možnost odstranit zbytečné položky jako Zkratky, Sledovat, ale netuším taky jakým způsobem prosím?

Profile picture for user Jan Polzer

Co jste tam nenašel? Vyrenderování obsahu zajišťuje tento řádek:

<?php print render($user_profile); ?>

dd Můžete tam samozřejmě přidat zobrazení jakýchkoli dalších proměnných, třeba políček z uživatelského profilu. Buď je doplníte do toho pole $user_profile, nebo prostě zpracujete globální proměnnou $user a vypíšete si to po svém.

Co se týče Zkratky, Sledovat atd.. To vidí samozřejmě ten, kdo na to má oprávnění. Říká se tomu Taby. Pokud jste správce, pak to vidíte třeba i u článků a stránek. Běžný návštěvník webu to nevidí, pokud jste mu na to nedal oprávnění. Záložku Zkratky má na svědomí modul Shortcut, pokud je nepoužíváte, pak modul vypněte a tento tab zmízí. Sledovat zase vykresluje modul Statistics.

Taby jsou vykreslovány v šabloně page.tpl.php a jejich plnění můžete ovlivnit přes funkci template_preprocess_page() v template.php. 

To co píšu, jsou nicméně věci, které už jsou trochu vyšší dívčí a samozřejmě pokud neumíte tvořit témata vzhledu pro Drupal, asi Vám toho moc neřeknou, to je pravda...

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru