Upgrade na Drupal 6.17

Dobré ráno, tak jsem se pokusil upgradovat z Drupalu 6.16 na 6.17 a skončím s hláškou "internal server error... ", no asi jste to už někdy viděli. Když jsem procházel web, tak jsem narazil na to, že by se měla provést úprava v souboru .htacces. No ale tím jsem skončil... Zatím jsem napsal na podporu mého webhostingu, ale nevíte, zdali jde o nějaký obecnější problém tohoto nového vydání Drupalu? Asi nebudu tak aktivní v aktualizacích, zvlášť, když nejde o aktualizaci bezpečnostní. Díky za případné reakce, Řehoř.

návštěvník

Takže se mi podařilo problém vyřešit. Technická podpora mě nasměroval na error log, který obsahoval hlášky:

[Sat Jun 05 10:55:24 2010] [alert] [client 88.102.20.141] /data/www/farnost2k.cz/www.farnost2k.cz/.htaccess: Option FollowSymLinks not allowed here

Byl tedy třeba zásah do souboru .htaccess a to v řádcích

# Follow symbolic links in this directory.
Options +FollowSymLinks

vymazat právě ono: Options +FollowSymLinks... Tím pádem se již aktualizace zdaří, a po spuštění skriptu update.php je vše dokončeno. Takže my běžíme na Drupalu 6.17. Snad to někomu pomůže...

Profile picture for user Jan Polzer

Díky za info. Ty .htaccess je vždy třeba konzultovat s webhostingem, protože každý si s ním rozumí nějak jinak. A při upgradu pokud možno nepřepisovat.

návštěvník

Samozřejmě, že tomu se asi každý brání zuby nehty, ale v tomto případě to nešlo jinak...

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru