Templates, sablony a dalsi

Zdravim, pokousim se poprve o nejake zasahy a customizace sablon v D7, jako zaklad mam ZEN a od nej delam subtheme.

Porad ale bojuji s nekterymi zakladnimi vecmi jako napriklad:

Potrebuju udelat aby se do paticky stranky zobrazilo pokud je uzivatel neprihlasen tak odkaz Login | Create Account a pokud je prihlasen tak Logout | My Account (to druhe je soucasti tusim systemoveho User menu - ale chci to cele udelat po svem). Myslim ze jsem pochopil template suggestions a protoze v page.tpl.php se vypisuje pouze  <code> print render($page['footer']); </code> tak jsem vytvoril region--footer.tpl.php ve ktery jsem upravil nasledovne:

 <code> <div class="<?php print $classes; ?>">
    This is footer region
    <?php print $content; ?>
  </div><!-- /.region footer -->

</code>

Tedy chci aby se footer region zobrazi vzdy bez testu zda je tam nejaky blok.

To se ale nedeje a dokud v administraci nepresunu nejaky blok do footer tak se region nezobrazi - je to normalni???? Jak to udelat jinak?

Obecne - existuje o tomto nejaky uceleny zdroj informaci? Ano vim ze na drupal.org je spousta podrobne dokumentace, ale spis nejake ukazdy typovych situaci (jako jsou v knizce - diky za ni ;-)

 

A na zaver mensi sub-dotaz. Na jednom webu mi (krom jineho) nefunguje moznost zobrazeni regionu (takovy ten odkaz nad seznamem s nastavenim bloku) - proste tam ten odkaz vubec neni!!?

 

Dik

TC

 

Profile picture for user Jan Polzer

Ano, region se zobrazí jen v případě, že je v něm blok, o to přeci jde. Aby se zbytečně nevypisovalo HTML, když není potřeba.

Čili můžete to udělat tak, že vytvoříte dva bloky s různých obsahem. Jeden necháte zobrazovat nepřihlášenému uživateli a druhý přihlášenému. A oba umístíte do regionu Patička.

Co se týče posledního dotazu... Nevypnul jste region Help?

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru