Témata

Kniha D7 je, imho, dost dobrá, hodně stran, hodně čtení :)
Co mi chybí je, že v kapitole "Témata vzhledu" mohl být, alespoň na 10-20 stránkách nastíněn popis a postup změny při aktivaci témy Stark.
Aby si zejména začínající podle knihy sám mohl vyzkoušet, co a kde změnit.

Ve knize D8 by mohl být takový mini průvodce, jako demo aka ilustrační příklad, takový "starter" pro newbies ;-)

Já se teď "peru" a zkoumám zajímavé téma "Nexus", které je responsive, Html5, bohužel nemá možnost měnit barvy v admin UI, ale celkově mi připadá zajímavý pro inspiraci a vytvoření svého responsive layoutu.

A jinak, držím pěsti, Drupal, i když ta křivka učení není easy, ale podobně jako u Linuxu, stojí za to se tím překousat, protože, imo, je to hodně dobré CMS, zejména pak co se týče implementace témat a provázanosti s php (což v porovnání s Joomla nebo Wordpress mi přijde, že u obou je to katastrofální guláš :-().

Profile picture for user Jan Polzer

Díky za podněty. Bohužel jsem musel respektovat požadavky vydavatele, kteří opakovaně ve všech knihách chtěli spíše "klikací věci" než programování. Takže to, co se tam z kódování dostalo, je jakýsi kompromis. Ale souhlasím, vytvoření child theme by v nové knize mohlo být.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru