subadmin práva na přidání usera a editace jeho role

Ahoj, jak řešíte práva na přidání uživatelů při předání webu klientovi? Dáte mu admina na uživatele a neřešíte? Nebo lze nějak nastavit jako subadmin, aby uměl přidat nového uživatele, opravit mu roli na povolenou a případně jen toho editovat.

Díky Libor

Profile picture for user Jan Polzer

Řeším to případ od případu, nejde na o udělat přeci jednotný postup. Obecně, klient má právo mít plný admin přístup, je o přeci jeho web.

Většinou vytvořím nějakého uživatele s větším či menším admin oprávněním, tak, aby nemusel používat uživatele s uid 1.

Co se týče rolí a dalších uživatelů, záleží to na požadavcích, které vyplývají ze zadání.

Manipulaci s uživateli řeší oprávnění nazvané Administrace uživatelů.

návštěvník

Díky za odpověď, ale to mne asi nepomůže. Klient bez proškolení bude trochu zmaten a první co udělá je, že si přidělí admin práva a web sundá :-) Vím, že jsem pesimista.. Jak to pak řešíte? Klient tvrdí, že nic neprovedl a vy víte, že také ne. Zbytečně konfliktní situace. Nebo za web neručíte?

Administraci oprávnění mám myslím dost ošahanou a vyzkoušenou, ale mezery se mohou najít všude.. Má nastaveno více práv než ostatní a různou správu obsahu. Bohužel chce si ručně přidávat uživatele a přiřadit jim jednu roli co může editovat vybrané elementy a vybraný obsah. A tam nevím jak zabránit editaci všech uživatelů.

Zřejmě to vyřeším nějak s views a přístupem jen k vybraným userům.

Nebo zkusím rules, které neznám...?

Profile picture for user Jan Polzer

:-) Na takové klienty bič. Jak říkám, řeším to tak, že jim vytvořím jakože admina, s více či méně velkým oprávněním a řeknu, aby ho používali. Hlavního admina s UID 1 jim samozřejmě předám spolu s webem také, ale chválabohu poslouchají a zbytečně jej nepoužívají. Nebo alespoň zatím nic nerozbili.

Zkusil bych kouknout ještě na hledání user permission na Drupal.org. Když si to pak vyfiltrujete jen pro hledání v modulech a kategorii modulů nastavíte na User Management, třeba tam najdete něco vhodného.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru