Spam

Mám web postavený na Drupalu 7. Několik let jsem se spamem neměl skoro žádné problémy. Nyní mně do diskuse chodí asi 300 spamů každý den. Kromě toho pozoruji nežádoucí registrace. Začalo to znenadání asi před týdnem.
Používám modul Captcha.
Napadlo mně, že bych mohl do Captchy dát písmenka jako Ř, Ů, Č atd. Tím bych, podle mého názoru znesnadnil robotům potvrzení, protože tato písmenka by pro ně mohl být problém. Pokusil jsem se nakopírovat české ttf do sites/all/libraries/fonts or sites/default/libraries/fonts, ale captcha tento nakopírovaný font nenabízí.
Další nápad, který jsem měl, spočívá v tom, že bych nějakým způsobem testoval co je v textu komentářů a při váskytu řetězců typu: "

návštěvník

typu:TADY BAL TEN PŘÍKLAD NEŽÁDOUCÍHO TEXTU apod. bych příspěvek nepřijal.
Další nápad: zjistit jazyk, jakým je příspěvek napsán a vše co neni česky nebo slovensky nepřijmout.
Je na něco z výše uvedeného nějaký modul?
Poradíte mi jak do captchy zabudovat písmenka s háčkem (kroužkem)?
Nedalo by se to třeba řešit přes Rules a Scheduler? Že by se třeba těm nežádoucím příspěvkům nastavila doba ukončení publikace třeba za minutu a pak se to nějak smazalo z databáze?
Děkuji Jarda

návštěvník

Děkuji.
Po zběžném prohlédnutí se mně zdá asi nejsympatičtější Captcha Riddler, tak ho vyzkouším jako první.
Ještě bych se chtěl zeptat na správu uživatelů. Je nějaký modul, který automaticky odstraňuje dlouhodobě neaktivní uživatele?
Někde (už nevím kde) jsem narazil na prvidlo, že se nově zaregistrovaný musí do určité doby (třeba do týdne) přihlásit, jinak se jeho účet zruší; pokud se do týdne přihlásí, tak potom je ta doba do dalšího povinného přihlášení mnohem delší třeba rok. Existuje něco takového pro Drupal?
Díky. J.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru