soubory, soubory a zase soubory

Dobrý den pane Polzer. Předem bych vám chtěl poděkovat za výbornou knihu, která mi konečně po třech týdnech přišla poštou. Aškoliv si hraji s Drupalem prakticky už od minulého léta, stále jsem nepřišel na 2 věci. 1.) V nastavení modulu upload + stejně jako v nastavení IMCE mám zobrazozeno, že moje nastavení php umožňuje maximálně 8MB. Na obrázky to stačí, ale chtěl bych na svém webu prezentovat i nějaká vlastní videa. Tudíš, možná jsem natrdlý, ale prohledal jsem soubory jak setting.php tak htaccess a nic takové jsem bohužel nenašel. Předesílám že má angličtina není zrovna na vrcholné úrovni. 2.) Knihu jsem samozřejmě četl, několikrát jsem shlédl i vaše hodně dobré video a stále nemohu přijít nato, kam a jak napsat parametr rel="lightbox" , prostě a jednoduše, aby se mi obrázky zobrazily v "aplikaci" Lightbox. Asi jsem fakt natvrdlý jedinec. Ať ten parametr napáši kam chci, tak to stále nefunguje, buďto se obrázek vůbec nezobrazí v obsahu a nebo je to jen "obyčejný klikací", který se otevře v novém okně. Nevím jestli mohu, dyžtak to smažte sem vložit část hotového zdroje a jestli bych Vás mohl požádat, zdali byste mi na tom konkrétním příkladu neukázal, kam a jak co napsat. Tedy zde je:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Maecenas feugiat consequat diam. Maecenas metus. Vivamus diam purus, cursus a, commodo non, facilisis vitae, nulla. Aenean dictum lacinia tortor. Nunc iaculis, nibh non iaculis aliquam, orci felis euismod neque, sed ornare massa mauris sed velit. Nulla pretium mi et risus. Fusce mi pede, tempor id, cursus ac, ullamcorper nec, enim. Sed tortor. Curabitur molestie.

Používám moduly IMCE, FCKeditor, Lightbox zkoušel jsem modul image a inline, s těmy to taktéž nefungovalo xD, navíc jsem zjistil, že je vlastně nepotřebuji, v nastavení IMCE jsem si zvolil vlastní velikost obrázku pro zmenšení. Ve vstupních formátech mám (snad) všechno nastavené podle knihy, v nastavení Lightboxu mam povoleny filtry a nastaveno Lightbox goups či jak to tam je. Jestli byste mi mohl prosím poradit, byl bych moc vděčný

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, jsem rád, že se Vám kniha líbí. Začněme Lightboxem.

Ve vašem kódu jsem našel toto (název obrázku zkrátím):

<a href="/sites/default/files/obrazek-velky.jpg"><img width="200" height="266" alt="" src="/sites/default/files/obrazek-zmensenina.jpg" /></a>

Čili značku pro vložení obrázku, který je klikací a odkazem vede na obrázek v plné velikosti. Pokud byste chtěl odkaz zobrazit v lightboxu, pak to musí vypadat takto:

<a href="/sites/default/files/obrazek-velky.jpg" rel="lightbox" title="volitelný popisek"><img width="200" height="266" alt="" src="/sites/default/files/obrazek-zmensenina.jpg" /></a>

Co se týče velikosti nahrávaných souborů, zde se musíte dohodnout s tím, u koho svůj web hostujete. Řekl bych, že 8 MB je docela nadstandard, většinou uživatelé musejí zápasit se dvěma megabajty. Sám to žádným nastavením většinou ovlivnit nemůžete.

Doufám, že to pomůže. Dejte vědět.

návštěvník

Dobrý den, či spíče velmi časné ráno :). Ozývám se až teď, jelikož pracovní vytížení neumožnilo jinak. Provedl jsem novou instalaci drupalu na subdoméně, nastavil vše podle nejlepšího uvážení (a podle toho co jsem vyčetl v knize) a vypadá to tak že v kodu článku je již parametr vložen, ale aktuálně když chci shlédnout článek, tak se nic nezobrazí. Vlastně ať tam v FCK vložím co chci, klidně i úplně obyčejný text bez formátování a dalších kouzel.Podezřelé. Nechci vypadat jako ňouma co když mu něco nejde, tak jde hned někoho otravovat, čili podotýkám že jsem to zkoušel několikrát, pátral na google, atp ale na nic nepřišel.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Myslíte to, jako že se nezobrazí ani písmenko? Nebo se jen mění formátování, chybí odstavce a jiné HTML značky? Zkuste se mrknout, jestli jste třeba při editaci nezvolil místo Formátu textu Fiull HTML méně povolné Filtered HTML.

návštěvník

Zdravíčko, tak jsem opět zde, uživatel co mu nic nefunguje :) Ke specifikaci problému - vytvořím nějaký obsah v FCK editoru a když ho publikuji, tak se pak následně zobrazí jen nadpis. Třeba v pondělí jsem chtěl pro bývalé spolužák zveřejnit fotky z víkendové akce, vytvořil jsem si tedy v gimp nějaké logo, napsal text, vložil 1 fotografii, formát výstupu či jak to tam je nastavil na full html a článek uložil. Pak mi kamarád psal že z celého článku se mu zobrazil jen nadpis. Zkoušel jsem i jiné prohlížeče (opera, safari) ale všude to vypadá stejně, myslel jsem že to je třeba mým firefoxem kde používám adblock plus. Obecně se dá říci že problémů se zobrazením mám více. Např někdy v prosinci jsem zkoušel TinyMCE, následně pak ještě jednou po inspiraci z vašeho článku kde píšete o wysiwyg api. Prostě editor se mi nezobrazí, můžu zkoušet jiný OS, prohlížeč a pořád je to stejné. Ptal jsem se i na drupal.cz. Nakonec to dopadlo tak že používám FCK. ///Osobně to tipuji na nějakou chybku, zřejmě způsobenou mnou. Dříve jsem používal plugin manager, mimochodem skvělý plugin. Až na drobnost že po instalaci např modulu imce mi vyhodil takovouhle chybovou hlášku, která ma X řádek: http://i39.tinypic.com/b3lvy9.jpg Nevěnoval jsem tomu moc pozornosti, stejně jsem nevěděl co to znamená a modul vypadal že je funkční. Minulý týden mi to nedalo a provedl jsem úplně čistou instalaci Drupalu, moduly nahrál poctivě přes Filezillu a vše vypdalo funkční. Jak už jsem ale v první části článku psal, vše vypadalo krásně než jsem chtěl tvořit obsah. První testovací článek fungoval na 100%, dokonce i Lightbox, což jsem šel slavit:)) (dělal jsem za parametrem mezeru která tam být neměla). Druhý den jsem se pustil do další tvorby a vznikl ten problém s nezobrazením článku. Jak už jsem psal, zkoušel jsem jiné prohlížeče, vyčistit cache stránek, prohlížeče a pořád to samé.
Snad se Vám to bude chtít číst, drobet jsem se rozepsal :)

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím, přečetl jsem to hned, jak jste napsal, ale s odpovědí už je to horší ;-) Nebyl čas.

Podle hlášky to vidím na problém s databázovým připojením, kdy Vás server utne před tím, než modul vykoná nějakou akci. Na začátku třeba vyprázdnění kešovací tabulky, což je divné.

Jestli můžete, zkuste někde vytvořit článek, který zase nebude mít obsah. Dejte mi přístup k webu a já se na to kouknu. Nic jinýho asi poradit nelze.

návštěvník

Asi bych to viděl na přechod k jinému hostingu, sice některé služby jsou nadstandartní, ať už se jedná o php limit, nebo například prostor - 40GB, to se u nás v ČR nevidí. Navíc zas skutečně směšnou částku. Každopádně zde nechci dělat reklamu, myslím že se to dá vygooglit. Bohužel mám ale i spoustu problémů, ať už co se týče částé nedostupnosti, velmi pomalý a nestabilní ftp přístup a nebo právě problémy s databází.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru