Slideshow a pozadí

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně tvorby tématu pro drupal 7. Vzhledem k tomu, že nejsem opravdu zdatná v css, php, apod. navrhuji téma v artisteeru. Pokoušela jsem se vznést dotaz na drupal.cz, ale tam pokud slyší slovo artisteer, tak ho hned odsuzují. Chápu, že to není úplně dobrá cesta, ale na nic víc si opravdu netroufnu.
Můj dotaz se týká změny obrázků v pozadí. Jde nějakým způsobem pro jednotlivé typy obsahu nastavit jiné pozadí?
Jak nejlépe vytvořit v drupalu 7 slideshow? Tak, aby byla přes celou šířku obrazovky?

Děkuji za pomoc.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Je pravda, že Artisteer netvoří zrovna kvalitní HTML výstup, ale pokud prostě chcete mít web nějaký a mít radost z toho, že jste jej zvládla sama, tak na to přeci nelze nic namítat.

Změna obrázků v pozadí - v Artisteeru to asi udělat nepůjde, nicméně následující ruční úpravou v CSS určitě. Do značky body se při vykreslení v Drupalu generuje třída, která říká, jaký typ uzlu je momentálně zobrazen. Například tak máte body.node-type-page nebo body.node-type-article, takže můžete pak snadno stylovat věci, které se objeví jen u stránek nebo jen u článků.

Slideshow - těch modulů je celá řada. Zkuste třeba https://www.drupal.org/project/nivo_slider

návštěvník

Děkuji mnohokrát, na modul nivo_slider jsem už narazila. Zkusím to tedy s jeho pomocí udělat. Děkuji.

návštěvník

Dobrý den, potřebovala bych ještě poradit s modulem nivo slider. Slideshow vytvořím, ale obrázky my vystupují z hlavičky, takže zasahují a překrývají text. Výšku hlavičky mám nastavenou na 630px a šířku 100%. Je nějaká možnost, jak to upravit, aby byla slideshow v hlavičce? Děkuji.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru