Seskupení podle abecedy a písmeno CH

Potřebuji vytvořit pohled (view), ve kterém budou pojmy (názvy článků) seskupeny na jedné stránce dle abecedy ve stylu:
A - abeceda akát azimut
B - blbec budík
CH - chronometr
Z- zoufalství zuřivost
Pomocí modulu views by to nebyl problém - např. udělám si políčko Custom text, do něj dám oříznutý název na 1 písmeno a ve formátování toto políčko zvolím jako Grouping field.
Jenže co s CH? Napadá vás něco?

Děkuji předem za tipy.

Radek

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím, to myslím není záležitostí Views, ale toho, jak máte nastaveno porovnávání u databáze. Mělo by tam být utf8_czech_ci.

návštěvník

Děkuji, s porovnáváním v databázi jsem si taky užil nervy, ale v tom to nebylo - jde o seskupení, ne seřazení, a "CH" jsou dvě písmenka, ne dvě - čili problém je v tom, jak views říci, podle ČEHO má seskupovat, ne v jakém pořadí.

Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem nainstaloval modul "Views PHP", který mi umožnil vytvořit globální PHP políčko v rámci view. Nabízí i to pro nás neznalé objektového programování v PHP chytrou nápovědu, jaké proměnné jsou k dispozici, takže jsem dokázal políčko naplnit jedním či v případě "CH" dvěma prvními písmeny.

S CH byl stejně problém (to už možná skutečně souviselo s databází, ale nerad bych mystifikoval - mám tam porovnávání nastavené blbě), ale vyřešil jsem to neelegaatní obezličkou, že pro všechna jiná písmena jsou v tom globálním PHP políčku hodnoty "a0", "b0", ... , "h0", až pro "ch" je tam "h1" a pak zase "i0" atd. Vím, je to pitomé, ale byla půlnoc a potřeboval jsem to mít z krku :-)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru