Sdílení na Facebooku nenabídne žádný obrázek a description

 

Docela dlouho už googluju řešení, ale zatím bez úspěchu. Možná se s tím už někdo setkal.

 

Budu konkrétní. Pří sdílení stránky http://www.elektrickybicykl.cz/sortiment/elektrokolo-lovelec-town Facebook nenabídne žádnou miniaturu obrázku, ani správný meta description. Text si vezme z úvodní stránky prvního bloku, pod kterým je schovaný. Nechápu.

 

Problém by mohl být v přesměrování na pěkné URL, se kterýma si možná FB a Drupal nerozumí. Jinak nevidím důvod, proč by bral FB text z úvodní stránky. Jiné věci si myslím nejsou porušeny. Jako například název obrázků, cesta apod.

Jde o Drupal 7. Použit modul Global redirect. 

Díky za nápady.

 

Profile picture for user Jan Polzer

Mívám podobný problém. Nejsem si jist, ale přijde mi, že se to vyskytuje jen v případě, že odkaz na Facebook přidávám brzy po vydání článku na webu. Čili visí to někde v cache a Facebook si článek a obrázky pořádně nenačte. Když dám tak hodinu odstup, bývá to v pořádku.

Ale nejsem si jist, jestli je to právě tím.

návštěvník

Nad touto variantou jsem také přemýšlel, ale nefunguje mi to i u starších webů. Vyskytuje se to nezávisle na hostingu, na verzi Drupalu, a tak nejsem schopný identifikovat, proč se tak děje.

Jakou cache máte na mysli? Facebooku nebo Drupalu? Podle mě by to snad mělo fungovat na principu, že si FB projde IMG tagy v reálném čase a potom nabídne. A také nechápu proč k titulku připojí text z úvodní stránky, když na stránce má description i dostatek < p >.

návštěvník

Tak description už vidí, ani nevím, co pomohlo, asi nic. Ale obrázky stále mrtvé.

návštěvník

Řešení nakonec pomocí tohoto modulu http://drupal.org/project/opengraph_meta, pro přídaní meta tagů Open Graph schématu, co používá FB. Spočívá v tom, že v administraci uzlu modul nabídne výběr z obrázků, který se má pro miniaturu použít.

Každopádně IMG tagy mi FB stále nevyfiltruje. Takže kdyby měl někdo na tuhle magii nápad, sem s ním.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru