Šablony Drupal v prg. Artisteer

Zakoupil jsem si prg. pro tvorbu šablon Artisteer (v.3.1.0.48375) a zjistil jsem, že i když v originální šabloně vyexportuji obsah, kde ve článku obrázek obtéká text, v Drupalu je text pod obrázkem. Věděli byste poradit, kde dělám chybu v Artesteeru, popř. kde je nastavení obtékání textu v Drupalu?

A ještě jedna otázka, dal jsem dohormady základ pro Drupal e-shop - Ubercart. V Artesteeru jsem schopen udělat čablonu, nebo je potřeba pokročilejších znalostí, které zatím Artesteer nezvládá?

Profile picture for user Jan Polzer

Obrázek v Artisteeru - na toto bych moc nespoléhal. Záleží totiž na tom, jak máte jednotlivé položky (typy obsahu, obrázkové políčko, tělo článku nebo perex) pojmenovány.

Šablona pro Übercart - v Artisteeru uděláte obecnou šablonu, jak moc vám bude pro eshop vyhovovat, těžko říct. Zkuste a uvidíte. třeba úpravy nebudou potřeba, třeba zjistíte, že je to pro váš účel nepoužitelné. Obecně, jakákoli šablona pro Drupal jde použít i na Übercart, který v podstatě jen ke standardnímu obsahu přidává některé prvky navíc.

návštěvník

Zatím mám zkušenosti s běžnými šablonami pro Drupal ne e-shop a tvorbu statických stránek. Chtěl bych ale na nečisto vyzkoušet klasický e-shop. Tedy, obecná šablona pro e-shop ano, to je myslím vcelku jasné, já myslel spíše takovou, kde mám zboží rozděleno do definované mřížky, např. do 2. sloupců a několika řádků, tedy v každé buňce malý náhled produktu, krátký popis s cenou a kódem zboží a nákupní košík. Teprve po rozkliknutí dlouhý popis s několika obrázky atd...

návštěvník

Pravděpodobně jsem přišel na to, že definování mřížky, nebo sloupců v katalogu není záležitost (pouze) šablony vytvořené externě, ale v nastavení v samotném Drupalu. Pracuji v poslední verzi 7.12. V knize na straně 394 obr. 12.5 jsem našel v nastavení katalogu "Počet sloupců v mřížce katalogu" a "Počet produktů na stránku", což by bylo asi řešením, ovšem podle drobečkové navigace v obrázku "Domů - Administrace - Administrace obchodu - Konfigurace - Nastavení katalogu" jsem vůbec nenašel a to jsem hledal skoro hodinu. Buď jsem měl špatný den a hledal jsem na špatném místě, nebo od vydání knihy Drupal 7 byly provedeny zásadní změny. Můžete, prosím, někdo poradit?
Děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

Adresa této administrační stránky je admin/store/settings/catalog/edit/catalog

Ovšem myslím si, že než spoléhat na katalog Übercartu, je lepší si tu mřížku vytvořit úplně podle sebe pomocí Views.

návštěvník

Aha, to jsou ale pro mne neprobádané vody. Můžete mě, prosím, alespoň v jedné, dvou větách nakopnout, abych věděl kde/jak mám začít? Pak už bych se pokusil zbytek informací dohledat. Děkuji za Váš čas.

Profile picture for user vomi

Pokud potřebujete jen aby fotku otékal text stačí přidat na konec style.css

/*-------------Obtékání fotky-------------*/

  .field-name-field-fotka .field-item{ float: left; }

Podle toho jak je pojmenováno pole pro vkládání obrázku se mění slovo "fotka" za "image" atd. - to jak to pole máte pojmenováno. Aby jste nemusel v Artisteru pokaždé když aktualizujete šablonu doplňovat toto pravidlo lze tyto úpravy rovnou v Artisteru si přidat a bude jej Artister do s css přidávat. Je to v |Nastavení| CSS Možnosti.

 

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru