Rozložení webu

Zdravím,
potřeboval bych poradit.
Chci vytvořit herní databázi (vlastní typ obshu). Ke každé hře publikovat články (jiný typ obsahu). Tyto články propojit pomocí nodereference a u každého článku bych chtěl v bloku zobrazit pomocí views krátké info o té hře, do které článek patří. Otázka zní? Je toto ideální řešení? Jak nastavit views, aby podle vybraného nodereferene se zobrazil příslušný obsah v bloku?
Další dotaz pak mám ohledně obrázků. Používám inline + lightbox + upload (jak je zde popsáno a velmi se mi toto řešení líbí :-), jenže chtěl bych vytvořit ke každé hře galerii obrázků a tyto používat i článcích. Zřejmě asi budu muset využít image nebo jaký? Pokud ale využiji image, popřípadě jiný, přijdu o jednoduché vkládání obrázků do článku. Nešlo by nějak propojit inline řešení? Aby se k článkům přidávalo pomocí upload a nějak se vytvořila galerie?

Díky
Martin

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím, s nodereference nemám zkušenost, ale asi bych to řešil pomocí kategorií a Views, což mi přijde jednodušší.

Galerie obrázků a jejich použití - ano, použijte modul Image a vřele pak doporučuji propojit vizuální editpor s modulem ImageAssit, který umožní do textu vkládat obrázky nahrané přes Image v pohodlném rozhraní.

návštěvník

A můžu se ještě zeptat, jak je potřeba nastavit views, aby podle vybrané kategorie zobrazovaly informace? Výsledek potřebuji jako s expoze ale aby to dělalo automaticky. Určitě rozumíte :-)
Dík

návštěvník

Ještě bych se prosím zeptal, jestli jde nějak nastavit, aby v menu zůstalo tlačítko aktivní (class active) i když to není přímo to zvolené. Např. pokud mám sekci recenze, chtěl bych aby v menu bylo tlačítko recenze aktivní i když čtete článek, který patří do kategorie recenze, ne jen při zobrazení článků v kategorii
Děkuji

návštěvník

Díky, to jsem přesně potřebval. Ještě k tomu tématu, pokud dělám 2 úrovňové menu, udělám si hlavní v Primáních odkzch a další dělám jako bloky a vždycky si nastavím, kde se mají zobrazovat, je elegantnější řešení? :-)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru