Role ve viditelnosti bloku D8

Dobrý den, ve viditelnosti bloku se mně nezobrazuje možnost výběru uživatelských rolí. Vypadá to takto: https://gymnazium-prazacka.cz/ertigol/sites/default/files/2018-04/blok.jpg Mám to stejně na rozpracovaném webu i na všech zkušebních verzích na počítači. Poradíte mně prosím co s tím? Děkuji Jarda

návštěvník

V nastavení můj účet -> upravit jsem v části Role zatrhnul volbu administrátor. Implicitně byla zatržena volba přihlášený uživatel (nevím proč, když jde o hlavního administrátora). Po této úpravě se mně sice nabídka rolí u bloků objevila, ale při jakémkoliv nastavení se blok nezobrazoval vůbec. Potom jsem blok smazal a vytvořil znova a pak to začalo fungovat jak jsem chtěl.
Během mého tápání jsem nainstaloval modul Block Visibility Groups. Když jsem se ho pokusil odinstalovat, tak mně to hlásilo neznámou chybu. Nakonec jsem modul vymazal přes ftp. Potom jsem web nemohl otevřít vůbec. Na jedné kartě ve chromu jsem měl web otevřený z doby před odstraněním modulu; zde se mně podařilo modul znova nainstalovat. Odinstalace opět hlásila neznámou chybu. Po opětovném smazání přes ftp (ale tentokrát jsem web přepnul do režimu údržby) mně to začalo fungovat.
Nyní se bojím, že se při výše popsaných úkonech něco pokazilo. Lze to nějak otestovat?

Profile picture for user Jan Polzer

Já bych vymazal cache a pokud vše pojede bez nějakých chyb a záznamů v logu, tak bych to prohlásil za vyřešené.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru