Relizace příkladu z knihy Drupal a jedna doufám drobnost.

Dobrá kniha, koupil jsem si dvě kvůli poštovnému a balnému hned jak to vyšlo na Drupal.cz - jednu pro kámoše ;).

Ale k věci - popisuješ tam vytváření nástěnky nájemníků nebo tak nějak, jak si pro každý typ novinky definoval typ obsahu. Pokud toto udělám a dám přidat do tohoto typu nové články, tak je nikde nevidím pohromadě, nic typu Titulní stránka, kde by se řadily jako klasické články není. Abych je viděl nějak řazené za sebou musím použít Views, nebo jsem něco přehlédl? Na titulní stránce je nechci.

Dál by mě zajímalo:
Mám nějaký typ obsahu (konkrétně galerie, obrázek). Dost dlouho zakládám hromadně obrázky do té galerie, a dnes jsem se rozhodl, že u nich nechci komentáře. V typu obsahu je jednoduše zakážu, ale to se projeví jen u dalších nových přidávaných obrázků.

Jde nějak (hromadně!) odstavit komentáře i u vydaného obsahu - tj u celého typu zpětně? A vážně nerad uslyším, že to nejde ;).

Oba dotazy jsem dal na Drupal.cz do fóra, ale tam všechno rychle zapadne bez odpovědi :(.

Profile picture for user Jan Polzer

Pokud chceš zobrazit obsah určitého typu, musíš použít Views. Jiná možnost je tento obsah dávat do samostatných kategorií a pak jej zobrazovat přes tyto kategorie.

Hromadné vypnutí komentářů u již existujícího obsahu udělat standardní cestou nejde. Ale osobně bych to udělal SQL příkazem třeba přes phpMyAdmin. V tabulce node jsou všechny obsahy (články), ve sloupečku comment je pak 0, 1 nebo 2 - podle toho zda je komentář vypnutý, jen pro čtení nebo pro čtení/psaní.

Pokud tedy máš typ obsahu galerie, můžeš u ní komentáře hromadně vypnout takto:

UPDATE node SET comment = 0 WHERE type = 'galerie'

Doufám, že je syntaxe správně, nechci to ověřovat ;-)

 

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru