Reinstalace Drupal

Vlastním diskovou stanici Synology. Po migraci z jného modelu jsem byl nucen provést reinstalaci a tak bylo nutné i znovu naimportovat webové stránky.
Jeden web nejsem schopen zprovoznit a to právě na bázi Drupal (ostatní weby na základě php se mi podařilo naimportovat vpořádku - kromě Drupalu). Před migrací jsem provedl zálohu celého adresáře webu a v phpMyAdmin export sql databáze. Následně při přenosu na novou stanici to stejné, ale import.
Po zadání názvu webu do adresního řádku prohlížeče dostal jako odpověď následující:

Error
The website encountered an unexpected error. Please try again later.
Error messagePDOException: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'nazevwebu'@'localhost'
(using password: YES) in lock_may_be_available() (line 167 of /volume1/web/nazevwebu/includes/lock.inc).

Jelikož nejsem programátor php, nemám tušení co mám dělat. Jsem schopen si s tím poradit, nebo je potřeba vyhledat někoho, kdo mi web zprovozní?
Děkuji za případné odpovědi.

Fórum: 

Reklama

No evidentně je blbě jméno a heslo pro přístup k databázi v souboru sites/default/settings.php.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrá tedy,
Mám Vaši knihu Drupal 7, řeší to nějaká kapitola? Nevím, zda jsem na správné stopě, ale na straně 40 je Příprava na webhostingu/serveru a podkapitola Databáze. Mám v phpMyAdmin jít v Menu Oprávnění v počítači localhost potvrdit nebo změnit jméno a heslo? Nerad bych udělal chybu a zneprovoznil web úplně...
Děkuji

To je těžké radit konkrétně na dálku. Prostě. Jméno a heslo pro přístup k databázi musí odpovídat tomu, co máte napsáno v souboru settings.php. Do něj se to dostalo, když jste Drupal instaloval. Čili buď si upravte přes phpMyAdmin ty přístupy, jak píšete, nebo zeditujte settings.php a napište do něj přístupy aktuální.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji za Váš čas, vyzkouším.

Tak jsem v phpMyAdmin zadal jméno a heslo podle zeditovaného settings.php a web se mi zobrazil - bylo to velmi jednoduché.
Teď mám ale problém, že když jsem se chtěl přihlásit na svůj účet webových stránek podle svého jména a hesla, dostalo se mi chybového hlášení:

405 Not Allowed
nginx

když kliknu na kterýkoliv odkaz v menu, novou registraci, zapomenuté heslo nebo odkaz pro rozbalení článku, dostane se mi stejné odpovědi. Nedostanu se tedy ani na administrační stránky. Co bych měl udělat, nebo na co bych se měl zaměřit, prosím? Knihu mám, takže pokud byste někdo věděl a bylo by to v knize, pokusil bych se problém opravit.

Bezva. V knize konfigurace pro nginx není popsaná. Já osobně bych v nastavení Synology doplnil balíček s Apache, ujistil se, že mám v adresářové struktuře Drupalu soubor .htaccess a mělo by to šlapat.

nGinx nerozumím, pokud byste si s ním chtěl hrát, nastavení pro Drupal 8 je zde https://www.nginx.com/resources/wiki/start/topics/recipes/drupal/ Co s ním, to už nevím.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

:-) jste skvělý! Apache jsem nainstalovaný měl, ale ponechal jsem nginx, který je předinstalován. Web je funkční!
Jen poslední otázka, prosím...
Mám u jakéhokoli článku chybové hlášení:

"Zadaný soubor temporary://file6xAUbK nemohl být zkopírován, neboť cílová složka není správně nastavena. Může to být způsobeno problémem s právy k souboru či složce. Další informace jsou dostupné v systémovém logu."

za //file je samozřejmě pokaždé něco jiného. Předpokládám, že je to nějaký pozůstatek ze staré instalace, protože předpokládám, že temporary: (nějaká skrytá složka?) jsem s sebou při přenosu na záložní disk nevzal. Jak se toho zbavit a dá se toho zbavit hromadně nebo musím editovat každý článek a opět jej uložit?

Myslím, že jsem na to přišel. V knize na str. 41 je podkapitola "Oprávnění pro zápis" ve složce \\diskstation\web\nazevwebu\sites\default\files. Po tomto zásahu, tedy přidělení práva zatím nemám problémy. Pravděpodobně mi potvrdíte správnost tohoto zásahu.
Děkuji

Ano, nastavením práv pro zápis by to mělo být vyřešeno.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji, že jste se věnoval mému problému.
Přeji hezký den!

Přidat komentář