Reinstalace Drupal

Vlastním diskovou stanici Synology. Po migraci z jného modelu jsem byl nucen provést reinstalaci a tak bylo nutné i znovu naimportovat webové stránky.
Jeden web nejsem schopen zprovoznit a to právě na bázi Drupal (ostatní weby na základě php se mi podařilo naimportovat vpořádku - kromě Drupalu). Před migrací jsem provedl zálohu celého adresáře webu a v phpMyAdmin export sql databáze. Následně při přenosu na novou stanici to stejné, ale import.
Po zadání názvu webu do adresního řádku prohlížeče dostal jako odpověď následující:

Error
The website encountered an unexpected error. Please try again later.
Error messagePDOException: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'nazevwebu'@'localhost'
(using password: YES) in lock_may_be_available() (line 167 of /volume1/web/nazevwebu/includes/lock.inc).

Jelikož nejsem programátor php, nemám tušení co mám dělat. Jsem schopen si s tím poradit, nebo je potřeba vyhledat někoho, kdo mi web zprovozní?
Děkuji za případné odpovědi.

Profile picture for user Jan Polzer

No evidentně je blbě jméno a heslo pro přístup k databázi v souboru sites/default/settings.php.

návštěvník

Dobrá tedy,
Mám Vaši knihu Drupal 7, řeší to nějaká kapitola? Nevím, zda jsem na správné stopě, ale na straně 40 je Příprava na webhostingu/serveru a podkapitola Databáze. Mám v phpMyAdmin jít v Menu Oprávnění v počítači localhost potvrdit nebo změnit jméno a heslo? Nerad bych udělal chybu a zneprovoznil web úplně...
Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

To je těžké radit konkrétně na dálku. Prostě. Jméno a heslo pro přístup k databázi musí odpovídat tomu, co máte napsáno v souboru settings.php. Do něj se to dostalo, když jste Drupal instaloval. Čili buď si upravte přes phpMyAdmin ty přístupy, jak píšete, nebo zeditujte settings.php a napište do něj přístupy aktuální.

návštěvník

Tak jsem v phpMyAdmin zadal jméno a heslo podle zeditovaného settings.php a web se mi zobrazil - bylo to velmi jednoduché.
Teď mám ale problém, že když jsem se chtěl přihlásit na svůj účet webových stránek podle svého jména a hesla, dostalo se mi chybového hlášení:

405 Not Allowed
nginx

když kliknu na kterýkoliv odkaz v menu, novou registraci, zapomenuté heslo nebo odkaz pro rozbalení článku, dostane se mi stejné odpovědi. Nedostanu se tedy ani na administrační stránky. Co bych měl udělat, nebo na co bych se měl zaměřit, prosím? Knihu mám, takže pokud byste někdo věděl a bylo by to v knize, pokusil bych se problém opravit.

návštěvník

:-) jste skvělý! Apache jsem nainstalovaný měl, ale ponechal jsem nginx, který je předinstalován. Web je funkční!
Jen poslední otázka, prosím...
Mám u jakéhokoli článku chybové hlášení:

"Zadaný soubor temporary://file6xAUbK nemohl být zkopírován, neboť cílová složka není správně nastavena. Může to být způsobeno problémem s právy k souboru či složce. Další informace jsou dostupné v systémovém logu."

za //file je samozřejmě pokaždé něco jiného. Předpokládám, že je to nějaký pozůstatek ze staré instalace, protože předpokládám, že temporary: (nějaká skrytá složka?) jsem s sebou při přenosu na záložní disk nevzal. Jak se toho zbavit a dá se toho zbavit hromadně nebo musím editovat každý článek a opět jej uložit?

návštěvník

Myslím, že jsem na to přišel. V knize na str. 41 je podkapitola "Oprávnění pro zápis" ve složce \\diskstation\web\nazevwebu\sites\default\files. Po tomto zásahu, tedy přidělení práva zatím nemám problémy. Pravděpodobně mi potvrdíte správnost tohoto zásahu.
Děkuji

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru