registrace na mých www stránkách

Dobrý den,
víte jak jsou na nějakých www stránkách možnosti zaregistrovat se na ně??? Pokud ano, tak by jsem se chtěl zeptat jak se to dělá (vytváří) vy to máte taky, prosím o radu.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
prozatím Vám moc děkuji a až budete mít to video vytvořeno, tak mi dejte prosím vědět pomocí e-mailu: peta809@seznam.cz, nebo to napište do tohoto fóra.
Předem moc děkuji.

Fórum: 

Reklama

Zdravím, na toto není jednoduché odpovědět. Vytvoření registračního formuláře by si vyžádalo několik technik (HTML formulář, zpracování vstupu, uložení informací o uživatelli atd.) a je nad moje časové možnosti, abych to podrobně vysvětloval v komentáři. Nicméně připravuji seriál o tvorbě webu od úplného začátku, takže pokud vydržíte pár dnů, dozvíte se i něco o vytváření registračního formuláře.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den Petře,

jak už napsal Maxiorel, popsat vytvoření stránek s registrací uživatelů nijak stručně a jednoduše nelze. Je třeba mít znalosti z oblasti databází (např. MySQL) a skriptování na straně serveru (např. PHP). Mně se v začátcích, kdy jsem měl jen ponětí o tom že jsou "nějaké databáze" a "nějaké PHP", osvědčila kniha PHP a MySQL - rozvoj webových aplikací. Je sice už staršího data vydání ale je zde podrobně vysvětlena řada "stavebních kamenů" pro tvorbu složitějších webových stránek. Na pultech knihkupectví je jistě mnoho podobné literatury.

Nevím jaké požadavky na webové stránky máte, ale často bývá výhodnější (časově i finančně) použít některý z dostupných open source redakčních systémů. Zde není potřeba podrobná znalost programování a ke zprovoznění postačí zkopírovat soubory na ftp a projít "klikací" instalací v internetovém prohlížeči. Základní instalace poskytuje bez nutnosti dalšího programování funkčnost, kterou byste vytvářel poměrně dlouho. Hledejte jména jako Drupal, WordPress (vhodný pro blogy), PhpBB (diskuzní forum), nebo přímo pátrejte po "redakčních systémech".

Přidat komentář