Redaktorské role v multisite + hosting

Zdravím,

chtěl bych vytvořit projekt (Drupal 7), který bude mít sdílenou databázi uživatelů (role, oprávnění atd) a bude využívat vlastnosti multisite. Existuje hlavní web a na subdoménách další menší (případně i na dalších doménách přesměrovaných).

Obyčejný uživatel nenní problém. Problém je u redaktorů. Chtěl bych, aby každá stránka měla své redaktory, resp. aby jen někteří měli přístup k vytváření/editaci článků pouze na té stránce, které se věnují.

Jediné co mě napadlo, je vytviřit více typů obsahu. To se mi ale nelíbí, jelikož každá stránka má stejné typy obsahu.

Nemáte s tím zkušenost?

Také bych chtěl doporučit nějaký webhosting (hostovaný v ČR), který si poradí s Drupalem 7 a nemá problém ani s podporou multisite, tedy aby mohlo více domén ukazovat na jednu IP a vše se zobrazovalo jak má.

Díky

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím. Řešení mě napadá jen v tom, aby se nesdílela oprávnění, pak to půjde v pohodě. Je nějaký důvod, proč je sdílet spolu s uživatelskými účty?

Co se hostingu pro Drupal 7 s podporou multisite týče, mám zkušenost jen s americkým HostGatorem. V Česku jsem na to používal jen virtuální servery.

návštěvník

To je super. Nevěděl jsem, že práva jsou oddělena od účtů. Dobře navržená db. Funguje jak má, díky za radu.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru