Recenze tiskárny HP Neverstop Laser 1000w bez tonerové kazety

Snadné plnění zásobníku s tiskovým materiálem dnes nenabízejí pouze inkoustové tiskárny. Podobný přístup se začíná objevovat také u laserovek. Jednu takovou jsem si půjčil na vyzkoušení a recenzi. HP Neverstop Laser 1000w se zdá být slušný pracant do malé kanceláře.

Pamatuji si velmi dobře jednu z tiskových konferencí z doby, kdy jsem ještě psával do Computeru a na Živě. Partu novinářů před lety sezvala jedna společnost na představení nové inkoustovky s tím, že od nynějška mění koncept plnění inkoustových zásobníků.

Inspirovali se všemi těmi lidmi, kteří po lokty zašpinění od barviva stříkali injekcí do originálních i recyklovaných cartridgí další barvivo. Dnes na trhu  najdeme řadu inkoustovek, které mají průhledné zásobníky místo měnitelných cartridgí. Do těchto zásobníků pak jen v případě potřeby vytlačíte barvivo ze zakoupené kapsle.

Že je něco takového možné i u laserových tiskáren jsem neměl tušení, dokud mi v mailu nepřistála informace o tiskárnách HP Neverstop. Ano, už žádné špinění se při výměně barviva v laserovce.

HP Neverstop 1000w

Konec zašpiněných loktů

Vím, o čem mluvím. Mám v kanceláři starší čtyřbarevnou laserovku a v den, kdy nastává výměna toneru se do práce vydávám jedině v oblečení, které by se stejně mělo brzy prát…

U HP zkrátka vyslyšeli snahu lidí jak o úsporu financí a ekologii, tak o snadnější manipulaci s tiskovým práškem. Nekupujete si celou kazetu, ale jenom menší kapsli. Tedy menší… Ona je to spíše obrovská injekce či zásobník s pístem.

HP Neverstop

Tiskárny této řady mají v horní části otvor zaslepený pružným kusem plastu. Ten stačí otočit, do díry zasunout onu kapsli s pístem a její obsah vytlačit do útrob tiskárny. Poměrně čistá práce.

HP Neverstop 1000w

Narozdíl od doplňovacích inkoustovek, zde je nutné vytlačit do tiskárny celý zásobník. Nevidím v tom příliš velký problém, zkrátka tiskárnu doplním, až si to bude žádat. Nicméně v diskuzích na internetu jsem vyčetl, že to některým lidem vadí. Těžko říci.

Zpracování HP Neverstop 1000w 

Když si vzpomenu na všechny laserové tiskárny, které mi prošly rukama, vždycky tam byl podobný koncept. Více či méně kompaktní tělo, zásobník ve spodní části a otevírací předek. To, aby byl přístup k výměně kazety s tonerem.

Díky novému způsobu plnění toto u HP Neverstop 1000w, resp. celé řady Neverstop odpadá. Tiskárna mi dorazila v překvapivě lehkém balíku. Po jeho rozbalení mě uvnitř čekala kompaktní plastová krabice, jejíž téměř krychlový tvar a čtvercový půdorys narušuje jenom zásobník na prázdný papír.

Plastové tělo tiskárny je velice festovní. I díky tomu, že tam prakticky není co otevírat. Vzhledem k rozměrům tiskárny by se prázdný papír celý do jejího těla nevešel, takže proti prachu jej chrání doplňkový kryt. Lze jej jednoduše odejmout. Barva jeho víka sice dává tušit, že je vyklápěcí, ale není tomu tak. Škoda.

HP Neverstop 1000w

V horní části najdete výsuvný držák na potištěný papír, bez něhož by měly vaše výtisky tendenci klouzat z tiskárny dolů.

Informace o množství toneru zprostředkuje podlouhlá ploška na čele tiskárny se třemi světýlky. Jeden zásobník je určen zhruba na polovinu kapacity tiskárny, proto i ukazatel naplnění barviva je rozdělen na dvě velké části. Malé třetí světlo bych přirovnal k obdobě hladového okna v automobilech.

Instalace na lusknutí prstu

Tiskárnu připojíte klasicky přes USB, v případě modelu HP Neverstop 1000w je dostupná i Wi-Fi. Toho jsem využil a rovnou ve spojení s linuxovým počítačem. S laserovkami od HP mám spojeno, že vždycky chtěly instalaci ovladačů z CD a množství doplňkového softwaru do Windows.

To naštěstí už dávno není pravda. Alespoň v případě HP Neverstop. Tiskárna by měla být kompatibilní s Windows, Linuxem i macOS. Pomocí jednoduchého ovládacího panelu na horní straně ji připojíte k Wi-Fi. Je fajn, že tiskárnu nemusím napřed složitě nastavovat přes USB kabel, abych jí zadal heslo k bezdrátové síti.

Stačí podle manuálu vyvolat dlouhým stiskem tlačítka automatické připojení k síti a na modemu stisknout párovací tlačítko WPS. Tiskárnu jsem tak připojil na první dobrou. Byl jsem zvědav, jak si s ní poradí můj čerstvě nainstalovaný Manjaro Linux. Přeci jen, Linux není masovka a Manjaro Linux v porovnání s Ubuntu už vůbec ne.

HP Neverstop 1000w

I zde to ale proběhlo naprosto bez problémů. Spustil jsem vyhledání tiskáren na síti, Manjaro HP Neverstop ihned detekoval a za pár okamžiků jsem mohl tisknout. Netřeba stahovat jakékoli ovladače z webu.

Rychlost tisku HP Neverstop 1000w

Jistě vás bude zajímat rychlost tisku. Myslím, že je zcela v pohodě. Nebudu se pouštět do srovnávání s nějakými referenčními tiskovinami s 5% pokrytím stránky. Naměřená data pocházejí ze zmíněného Manjare Linuxu, použil jsem běžný dokument v PDF s jedním obrázkem na stránce. Tisknuto pomocí Wi-Fi:

  • první strana: 16,4 s
  • deset stran: 38,5 s

Tiskárna dělá přiměřený rachot jako jiné laserovky. Kvalita tisku odpovídá laserovým tiskárnám. Barevné obrázky jsou přiměřeně prokreslené v černobílé podobě, text je perfektně ostrý. Ve srovnání s inkoustovou tiskárnou je tu samozřejmě rozdíl na první pohled.

HP Neverstop 1000w

Tiskárnu bych doporučil do malé kanceláře

HP Neverstop 1000w koupíte na Alza.cz za 4990 Kč, do konce letošního roku dokonce se ještě se slevou 300 Kč. Doplňovací zásobník s tonerem pořídíte tamtéž za 429 Kč ve dvoubalení, které by mělo vydržet na 2x 2500 stránek.

Cena je nepatrně vyšší v porovnání s některými dalšími, i multifunkčními tiskárnami od HP, na druhou stranu by se vám měla vrátit v nižších nákladech na tisk. Tiskárnu bych tak s klidným srdcem doporučil do menší kanceláře, kde tisknete černobílé dokumenty - faktury, smlouvy a podobné.

HP Neverstop 1000w

Výhodou je bezesporu snadná manipulace s tonerem i bezdrátové připojení, které vás nelimituje v umístění tiskárny. Nevýhodou může být absence zařízení pro automatický oboustranný tisk. Plus tu samozřejmě není skener a kopírka, nejde o multifunkční zařízení.

HP Neverstop 1000w

Technické detaily HP Neverstop 1000w

  • Rozlišení: 600 x 600 dpi
  • Rychlost: 20 stran za minutu
  • Počet barev: černobílá tiskárna
  • Technologie tisku: laserová tiskárna
  • Kapacita toneru: 5000 stran
  • Ostatní: USB 2.0, Wi-Fi, AirPrint
Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru