řádkování v TinyMCE + jazyk

Zdravím,
podařilo se nainstalovat TinyMCE editor, což je úspěch ;o) Jen potřebuji poradit se řádkováním, pokud použiji enter, abych se dostal na nový řádek, mám řádkování větší, než když normálně píši článek a v podstatě se mi řádky "tvoří" "samy", rád bych nějak upravoval řádkování, obdobně jako ve wordu. Máme nato nějakou fintu? Možná blbý dotaz...ehm
Jazyk - na webovkách editoru jsme si stáhl češtinu, avšak po nahrání do sites/all/modules/tinymce a pak i do sites/all/libraries/tinymce/jcscripts/tiny_mce - jak píšete v jedné reakci, tak taky žádná změna. Tedy upřímně, ani nevím, jako změnu jsem měl očekávat, tady očekával jsem aspoň názvy tlačítek v češtině, ať je mohu "promazat".

Díky za reakční info.

Hans

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, to je nsastavením stylů. Enter samozřejmě vytváří nový odstavec, pokud není nastaveno jinak. A mezery mezi odstavci jsou a měly by být větší, než mezery mezi běžnými řádky. Jinak by text byl nečitelná masa znaků.

Čeština do editoru se kopíruje do druhé složky, kterou jste uvedl. Ovšem to je čeština do editoru, nikoli do modulu v Drupalu, ve kterém nastavujete chování TinyMCE.

návštěvník

Jj nastavením stylů a to se děje kde? Klik sem klik tam, to je oč se zajámám :o)

Jinak sjem měl přeně na mysli Shift+Enter, to je to řádkování pak hustší, samotný Enter chápu jako odstavec, to je v klidu, avšak...
Teď se mi děje zvláštní věc, kdy mi nejde provedené "entrování" ať už takové či jinaké nijak uložit, pořád jsem tam, kde nazačátku, čili masa tekxu, jedna informace za druhou. Při zobrazení náhledu se objeví hláška, že nešlo uložit, protože zrovna upravil článek někdo jiný, což je pochopitelně blbost. Při pouhém uložení se změny neuloží. Tak nevím kde je chyba.

Jazyky chápu, díky.

Profile picture for user Jan Polzer

No buď v nastavení WYSIWYG API použijte "default" styly CSS pro editor, nebo nastavte cestu ke svým vlastním. Tam si pak zapište, jak mají vypadat rzestupy mezi odstavci a řádky. Vyloženě naklikat to nejde.

Hláška o úpravě článku někým jiným - v podstatě stačí, když si do dvou oken nebo panelů prohlížeče otevřete editaci stejného článku. Pak to začne vykřikovat.

návštěvník

Zdravím, tak jsem zmaten, editor jede v ramci moznosti dobre (tedy tvorba tabulek mi moc nejde) tedy do toho okamžiku, než dáte práci uložit. Jakmile napsaný a upravený text dám uložit, tak po tomto kroku mám stále stejnou hlášku, kterou jsem tam napsal již před tím, než jsem si TinyMCE nainstaloval...Stejným způsobem to ne/funguje i když vytvořím novou stránku, nic se prostě neuloží. Tuš kde je ten pes zakopán?

Díky Hans

návštěvník

Dobrý den, mám podobný problém, ať uložím jakýkoliv text - vř¨ždy z toho vyjde masa textu bez odsazení odstavců či řádků. Při přepnutí do HTML jsem zkoušel přidat znak <br /> a opět nic. Předem díky za odpověď.

návštěvník

ja mam FCKeditor a tam ak nechcem veľký odskok tak používam SHIFT+ENTER

Profile picture for user Jan Polzer

Chlapi, nepleťte si zalomení řádku (Shift+Enter) s vytvořením nového odstavce ;-)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru