řádkování v TinyMCE + jazyk

Zdravím,
podařilo se nainstalovat TinyMCE editor, což je úspěch ;o) Jen potřebuji poradit se řádkováním, pokud použiji enter, abych se dostal na nový řádek, mám řádkování větší, než když normálně píši článek a v podstatě se mi řádky "tvoří" "samy", rád bych nějak upravoval řádkování, obdobně jako ve wordu. Máme nato nějakou fintu? Možná blbý dotaz...ehm
Jazyk - na webovkách editoru jsme si stáhl češtinu, avšak po nahrání do sites/all/modules/tinymce a pak i do sites/all/libraries/tinymce/jcscripts/tiny_mce - jak píšete v jedné reakci, tak taky žádná změna. Tedy upřímně, ani nevím, jako změnu jsem měl očekávat, tady očekával jsem aspoň názvy tlačítek v češtině, ať je mohu "promazat".

Díky za reakční info.

Hans

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, to je nsastavením stylů. Enter samozřejmě vytváří nový odstavec, pokud není nastaveno jinak. A mezery mezi odstavci jsou a měly by být větší, než mezery mezi běžnými řádky. Jinak by text byl nečitelná masa znaků.

Čeština do editoru se kopíruje do druhé složky, kterou jste uvedl. Ovšem to je čeština do editoru, nikoli do modulu v Drupalu, ve kterém nastavujete chování TinyMCE.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Jj nastavením stylů a to se děje kde? Klik sem klik tam, to je oč se zajámám :o)

Jinak sjem měl přeně na mysli Shift+Enter, to je to řádkování pak hustší, samotný Enter chápu jako odstavec, to je v klidu, avšak...
Teď se mi děje zvláštní věc, kdy mi nejde provedené "entrování" ať už takové či jinaké nijak uložit, pořád jsem tam, kde nazačátku, čili masa tekxu, jedna informace za druhou. Při zobrazení náhledu se objeví hláška, že nešlo uložit, protože zrovna upravil článek někdo jiný, což je pochopitelně blbost. Při pouhém uložení se změny neuloží. Tak nevím kde je chyba.

Jazyky chápu, díky.

No buď v nastavení WYSIWYG API použijte “default” styly CSS pro editor, nebo nastavte cestu ke svým vlastním. Tam si pak zapište, jak mají vypadat rzestupy mezi odstavci a řádky. Vyloženě naklikat to nejde.

Hláška o úpravě článku někým jiným - v podstatě stačí, když si do dvou oken nebo panelů prohlížeče otevřete editaci stejného článku. Pak to začne vykřikovat.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Zdravím, tak jsem zmaten, editor jede v ramci moznosti dobre (tedy tvorba tabulek mi moc nejde) tedy do toho okamžiku, než dáte práci uložit. Jakmile napsaný a upravený text dám uložit, tak po tomto kroku mám stále stejnou hlášku, kterou jsem tam napsal již před tím, než jsem si TinyMCE nainstaloval...Stejným způsobem to ne/funguje i když vytvořím novou stránku, nic se prostě neuloží. Tuš kde je ten pes zakopán?

Díky Hans

Dobrý den, mám podobný problém, ať uložím jakýkoliv text - vř¨ždy z toho vyjde masa textu bez odsazení odstavců či řádků. Při přepnutí do HTML jsem zkoušel přidat znak <br /> a opět nic. Předem díky za odpověď.

A máte tam jako vstupní formát Full HTML?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

ja mam FCKeditor a tam ak nechcem veľký odskok tak používam SHIFT+ENTER

Chlapi, nepleťte si zalomení řádku (Shift+Enter) s vytvořením nového odstavce ;-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář