Profil autora článků

Dobrý den,
řeším problém, jak vytvořit profil autora článků. Díval jsem se, že na svých webech a webech, které jste pod Drupalem řešil, jste se tímto moc nezabýval. Proto mě zajímá váš názor, jakým způsobem toho docílit. Jde mi konkrétně o vytvoření chování podobného třeba Lupě, totiž že existuje speciální profil autora (např. http://www.lupa.cz/autori/patrick-zandl/ ), kde se zobrazují nějaké základní informace o autorovi a seznam článků v nějaké přehledné tabulce, zároveň bych ale rád oddělil klasický drupalovský uživatelský profil, aby se uživatelé mohli volně registrovat a komentovat. Pochopitelně, jak autorský, tak čtenářský profil by byly rozdílné. Bylo by ale na druhou stranu dobré, aby autoři (uživatelé s rolí "autor") měli oba typy profilů, u článků se zobrazoval odkaz na autorský, u komentářů ten čtenářský. Vychází mi tedy z toho, že je třeba jen nějak doplnit ten autorský a navázat jej na účet.

Mám nějakou teorii, jak by to šlo řešit, ale nejprve bych se rád zeptal, jak byste to řešil vy?

P.S. Pod Drupalem se to snažili řešit už třeba na ITBIZu, ale tam to vyřešili tak, že přímo odstřihli možnost vytváření uživatelských účtů a profil uživatele je ta vlastně profilem autora.

Profile picture for user Jan Polzer

Řešil jsem to třeba na www.allreal.cz. Myslím, že k tomu docela dobře stačí modul Profile a šablona user_profile.tpl.php v tématu vzhledu. Do ní pak jednoduše umístíte podmínku a zobrazíte různý vzhled profilu pro redaktory a čtenáře.

návštěvník

Ano, to by teoreticky šlo, ale pokud to chápu dobře, redaktor by pak měl pouze jeden profil (ve kterém by zase mohlo být vše, jeho uživatelský profil + autorský profil spojený do jednoho), uživatel by pak měl pouze svůj uživatelský profil bez autorské části.

Osobně jsem přemýšlel, jak to udělat odděleně (šlo by pak to udělat tak, že by oba profily měly jinou adresu typu /autor/franta-vomacka a /uzivatel/franta-vomacka). Chtěl jsem to vytvořit přes Content Profile s tím, že by se pak odkaz na autora článku změnil přímo v šabloně, ale nepřišel jsem na to, jak umožnit každému redaktorovi mít pouze jeden takto vytvořený profil přes CP s tím, že by se automaticky vytvořil při přidělení role redaktor a vlastně sám uživatel jej mohl pouze měnit (pole o autorovi, fotografii apod.). Napadá vás nějaké řešení?

Když ne, udělám to pomocí té podmínky.

Profile picture for user Jan Polzer

Hm... Ještě mě napadlo využít možností nových Views, které jdou použít nejenom pro node (články), ale i pro autory.

návštěvník

Mám možno podobný problém.

Potreboval by som, aby sa u vydaných článkov zmenil v poli informácie o autorovi názov jedného autora na druhého ( obidvaja majú vytvorený účet).

Ide o to, že som články pridával pod administrátorským kontom a teraz chcem, aby tam bol účet redaktora. Ručne sa to dá prepísať a funguje to, ale domnievam sa, že sa to musí dať robiť aj inak.

vopred ďakujem za odpoveď

ak sa dá poprosím čo najrýchlejšiu odpoveď

Grant

Profile picture for user Jan Polzer

Taková hromadná úprava standardně v Drupalu není. Jsou sice nějaké moduly, ale které to přesně umí (pokud vůbec), už nevím. Já bych to řešil takto:
1. Přihlásím se do phpMyAdmin nebo jiného databázového rozhraní
2. Kouknu do tabulky users, kde si opíšu UID ppůvodního uživatele a toho nového.
3. Zadám SQL příkaz UPDATE NODE SET UID = B WHERE UID = A (Béčkem mám na mysli UID nového autora, tedy vašeho redaktora, Ačko je UID půvůdoního autora).

Během ani ne minuty to tak můžete mít hotové. SQL příkaz předá autorství všech článků jednoho uživatele tomu druhému. Případně by se tam dala nastavit nějaká podmínka, aby to neproběhlo všude.

návštěvník

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Okrem iného som si pozrel Váš článok o práci z obrázkami ( video ) a veľmi sa mi páčilo.

Veľa úspechov.

Grant

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru