Problém se jménem databáze

Dobrý den,

  hned na začátku práce s Drupalem jsem asi udělal chybu. Nazval jsem totiž databázi drupal-spz. Teď, kdy už mám až na pár maličkostí hotové stránky, jsem ji chtěl zálohovat pomocí mysqldump a hlásí mi to, že databázi nelze najít. Příkaz mám správně (u jiných db to jde). Poradí mi někdo co s tím? Bojím se v PMA databázi přejmenovat, protože nevím zda si Drupal umí sám upravit settings.php.

Ještě jsem zkoušel zkopírovat jak složku s webem, tak zkopírovat databázi a v PSPadu odemknout a změnit $db_url = 'mysqli://drupal:drupal@localhost/drupal-spz'; na $db_url = 'mysqli://drupal:drupal@localhost/drupalspz'; zase jsem soubor zamknul (jen pro čtení).

Když jsem si zobrazil úvodní stránku, tak mi to naházelo spoustu hlášek nenalezeno a chyby v řádcích souborů. Poradí mi někdo jak z toho ven? Zatím to mám na localhostu, ale na hostingu by s tím názvem mohl být problém.

Díky

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Přejmování databáze by mělo být bez problémů. Jen nezapomeňte, že settings.php musíte uložit v UTF-8. Nevidím tedy důvod, proč by to po přejmenování databáze a změně settings.php mělo hlásit chyby.

Otázka je, jaké chyby tam vidíte. Asi bych zkontroloval oprávnění pro přístup do přejmenované databáze původním uživatelským jménem a hslem.

návštěvník

Díky, chyba byla úplně někde jinde. Protože už jsem si nevěděl rady, tak jsem šel do my.ini - tam byly cesty k datům správně, atd. zkrátím to: restartoval jsem XAMPP a bylo po problémech.

Omlouvám se za zbytečný dotaz.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru