Problém s ImageField (D6)

Dobrý den,

mám problém s ImageField (CCK). Po nahrání obrázku pomocí pole ImageField se mi obrázek nechce nikde zobrazovat. Problém je v tom, že po nahrání na server pomocí tlačítka Upload má obrázek nastaveny atributy na 644 a tyto atributy nejdou změnit ani pomocí FTP klienta. Nebude to nějaký problém s oprávněním? I když i ty jsem už prošel a vše jsem zapnul. Děkuji za každý tip.

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím,
toto oprávnění je asi v pořádku. Jak to vypadá v HTML kódu? Je tam odkaz na obrázek do složky, kde je opravdu fyzicky umístěn? Tedy, když po zkopírování jeho adresy do prohlížeče, se obrázek ukáže?

návštěvník

Dobrý den,

ano, odkaz je na obrázek do správné složky, cesta je v pořádku. A když si tuto cestu zkopíruji do prohlížeče, tak ani samotný obrázek se mi nenačte a server vypíše chybu 500.

návštěvník

Již jsem na to přišel. Problém byl s .htaccess v adresáři s obrázky. Stačilo ho vymazat a uložit prázdný. Vše již funguje. Děkuji za Váš čas pane Polzere.

Profile picture for user Jan Polzer

Jasně, .htaccess je klasický problém. Tím zadáním adresy obrázku do prohlížeče se to dá dobře odhalit.

návštěvník

Ještě jedna otázka,

je možné ImageField přizpůsobit tak, aby standardně nevybíral obrázky z počítače (lokálu), ale aby obrázky vybíral ze serveru, kam bych si je nahrál pomocí FTP klienta? Jde to nějak zařídit?

Profile picture for user Jan Polzer

Nevím o tom. Tohle dovede modul Image. Ale mám dojem, že jsem někde na Drupal.org viděl patch pro ImageField, který slouží k použití obrázků, které už na webu jsou, čili úprava by nějaká možná byla.

návštěvník

Děkuji za tip. Nechci právě používat modul Image bo to podle komentářů na Drupal.org vypadá, že je s ImageField konfliktní a maže všechny obrázky nahrané pomocí tohoto rozšiřujícího pole pro CCK. Kouknu se po Drupal.org na ten patch. Ještě jednou díky.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru