Problém s image gallery

Dobrý deň,
mám taký problém s modulom image gallery, že mi nechce zobrazovať žiadne obrázky. Ukáže mi miesto toho obrázku kde je ale nezobrazí mi ho. Taktiež sa mi lightbox spustí ale bez obrázka. Kontroloval som aj cestu umiestnenia obrázka a všetko sedí. Na inej stránke umiestnenej na inom serveri mi všetko beží, tak neviem kde je chyba.
Ďakujem za odpoveď.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Koukněte na soubor .htaccess ve složce, kam nahráváte obrázky, resp, do té, co je uvedena v Nastavení webu >> Informace o webu. Tento soubor si otevřete třeba v PSPadu a na začátek tří jeho řádků vložte znak #. Uložte a zkuste.

návštěvník

Pozeral som na subor .htaccess a mam tam len toto:

php_value session.use_trans_sid 0

SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off

RewriteEngine on

RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]

RewriteEngine On
#RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteRule ^(.*) $1 [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ index.php?category=$1 [L]

Ak vložim na server pôvodny subor .htaccess z inštalacie drupalu tak mi stranku nejde vôbec spustiť. S týmto súborom, ktorého kod som vam tu vložil, mi to ide až na tie obrázky.

Profile picture for user Jan Polzer

Evidentně koukáte na .htaccess v rootu webu. A já psal toto "Koukněte na soubor .htaccess ve složce, kam nahráváte obrázky"

návštěvník

Myslím že som prešiel všetky zložky ale okrem toho jedného súboru .htaccess nemam žiaden. Všetky obrázky si nahrávam do "/sites/all/img" a tam určite takýto súbor nemám. Je možné s tým niečo urobiť?
Ďakujem za informácie.

Profile picture for user Jan Polzer

Zkopírujte adresu obrázku ze stránky do adresního řádku prohlížeče. Zobrazí se obrázek takto? Pokud ne, je to chyba v oprávnění - práva ke složce, nějaký zlobivý .htaccess a podobně. Tedy pokud obrázek v daném umístění opravdu existuje. Pokud se obrázek v prohlížeči s přímou URL ukáže, pak je někde chyba v Drupalu a budeme pátrat dále.

návštěvník

Už to ide. Vložil som da galérie jeden obrázok s jednoduchým názvom a potom som ten obrázok dal vyhľadať na serveri aby som vedel kde všade je uložený. Až potom som si uvedomil že obrázky, ktoré vkladám cez image import sa ukladajú do "/sites/default/files/images". Zadal som URL obrázka ktorý som tam importoval a vyhodilo mi chybu. V zložke "/sites/default/files" som narazil na súbor ".htaccess". Skúsil som vložiť pred prvé tri riadky znak # ako ste mi napísali a zabralo tom. Zatiaľ všetko funguje jak má. :-)
Veeeeeľmi pekne vam ďakujem za váš čas a ochotu mi pomôcť s týmto, možno jednoduchým, ale pre mňa zložitým problémom. S drupalom som začiatočník preto sa ospravedlňujem za moje dlhšie vedenie :-) a pochopenie tohoto systemu. Mam už aj vašu knihu o drupale a je mojim veľkym pomocníkom.

Profile picture for user Jan Polzer

Bezva. Jsem rád, že jsem nakonec došli k řešení. A jsem rád i za to, že se Vám kniha líbí.

návštěvník

Prosím, poraďte mi ještě, mám podobný problém. Zkoušel jsem křížky před první tři řádky v souboru .htaccess v adresáři sites/default/files/ a nepomohly.

# SetHandler Drupal_Security_Do_Not_Remove_See_SA_2006_006
# Options None
# Options +FollowSymLinks

Napadlo mě ještě hledat soubor .htaccess v adresáři sites/default/files/images/ , kam se ukládají mé obrázky se zmenšeninami. Ale tady zmíněný soubor není. Když zadám URL cestu k jednotlivým obrázkům, obrázky se bez problémů zobrazí a dokonce i potom v aplikaci Drupalu. Používám Drupal 6.15 s moduly Image a Lightbox2.
Děkuji za pomoc..

Profile picture for user Jan Polzer

Ověřil bych uživatelská oprávnění.

Nicméně jaký je tedy problém? Zobrazí se to v prohlížeči i v Drupalu, kde tedy ne?

návštěvník

Dobrý den, jde o to, že se mi po zpuštění stránek (www.weberstavby.cz) nezobrazují obrázky v galerii. Vlastně žádné obrázky. Ani např. navigační (tlačítka) ve FCKeditoru, který mám nainstalovaný. Ale: když URL obrázku zkopíruji podle Vašeho návodu do nového okna, obrázek se zobrazí a nevím jak je to možné, po aktualizaci stránky s obrázkem se objeví i na stránce. Ale jen ten obrázek, který jsem si před tím zobrazil. Vím, trochu krkolomný popis problému :o)

Profile picture for user Jan Polzer

Koukněte do hlášení stavu, do nastavení souborového systému a na případná chybová hlášení v logu.

návštěvník

Dobrý den, problém je vyřešen. Šlo o špatně pochopený a zapsaný příkaz v souboru .htaccess. Přesto Vám děkuji za snahu o pomoc. Děkuji.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru