Problém s image gallery

Dobrý deň,
mám taký problém s modulom image gallery, že mi nechce zobrazovať žiadne obrázky. Ukáže mi miesto toho obrázku kde je ale nezobrazí mi ho. Taktiež sa mi lightbox spustí ale bez obrázka. Kontroloval som aj cestu umiestnenia obrázka a všetko sedí. Na inej stránke umiestnenej na inom serveri mi všetko beží, tak neviem kde je chyba.
Ďakujem za odpoveď.

Fórum: 

Reklama

Dobrý den. Koukněte na soubor .htaccess ve složce, kam nahráváte obrázky, resp, do té, co je uvedena v Nastavení webu » Informace o webu. Tento soubor si otevřete třeba v PSPadu a na začátek tří jeho řádků vložte znak #. Uložte a zkuste.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Pozeral som na subor .htaccess a mam tam len toto:

php_value session.use_trans_sid 0

SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off

RewriteEngine on

RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]

RewriteEngine On
#RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteRule ^(.*) $1 [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ index.php?category=$1 [L]

Ak vložim na server pôvodny subor .htaccess z inštalacie drupalu tak mi stranku nejde vôbec spustiť. S týmto súborom, ktorého kod som vam tu vložil, mi to ide až na tie obrázky.

Evidentně koukáte na .htaccess v rootu webu. A já psal toto “Koukněte na soubor .htaccess ve složce, kam nahráváte obrázky

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Myslím že som prešiel všetky zložky ale okrem toho jedného súboru .htaccess nemam žiaden. Všetky obrázky si nahrávam do "/sites/all/img" a tam určite takýto súbor nemám. Je možné s tým niečo urobiť?
Ďakujem za informácie.

Zkopírujte adresu obrázku ze stránky do adresního řádku prohlížeče. Zobrazí se obrázek takto? Pokud ne, je to chyba v oprávnění - práva ke složce, nějaký zlobivý .htaccess a podobně. Tedy pokud obrázek v daném umístění opravdu existuje. Pokud se obrázek v prohlížeči s přímou URL ukáže, pak je někde chyba v Drupalu a budeme pátrat dále.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Už to ide. Vložil som da galérie jeden obrázok s jednoduchým názvom a potom som ten obrázok dal vyhľadať na serveri aby som vedel kde všade je uložený. Až potom som si uvedomil že obrázky, ktoré vkladám cez image import sa ukladajú do "/sites/default/files/images". Zadal som URL obrázka ktorý som tam importoval a vyhodilo mi chybu. V zložke "/sites/default/files" som narazil na súbor ".htaccess". Skúsil som vložiť pred prvé tri riadky znak # ako ste mi napísali a zabralo tom. Zatiaľ všetko funguje jak má. :-)
Veeeeeľmi pekne vam ďakujem za váš čas a ochotu mi pomôcť s týmto, možno jednoduchým, ale pre mňa zložitým problémom. S drupalom som začiatočník preto sa ospravedlňujem za moje dlhšie vedenie :-) a pochopenie tohoto systemu. Mam už aj vašu knihu o drupale a je mojim veľkym pomocníkom.

Bezva. Jsem rád, že jsem nakonec došli k řešení. A jsem rád i za to, že se Vám kniha líbí.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Prosím, poraďte mi ještě, mám podobný problém. Zkoušel jsem křížky před první tři řádky v souboru .htaccess v adresáři sites/default/files/ a nepomohly.

# SetHandler Drupal_Security_Do_Not_Remove_See_SA_2006_006
# Options None
# Options +FollowSymLinks

Napadlo mě ještě hledat soubor .htaccess v adresáři sites/default/files/images/ , kam se ukládají mé obrázky se zmenšeninami. Ale tady zmíněný soubor není. Když zadám URL cestu k jednotlivým obrázkům, obrázky se bez problémů zobrazí a dokonce i potom v aplikaci Drupalu. Používám Drupal 6.15 s moduly Image a Lightbox2.
Děkuji za pomoc..

Ověřil bych uživatelská oprávnění.

Nicméně jaký je tedy problém? Zobrazí se to v prohlížeči i v Drupalu, kde tedy ne?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den, jde o to, že se mi po zpuštění stránek (www.weberstavby.cz) nezobrazují obrázky v galerii. Vlastně žádné obrázky. Ani např. navigační (tlačítka) ve FCKeditoru, který mám nainstalovaný. Ale: když URL obrázku zkopíruji podle Vašeho návodu do nového okna, obrázek se zobrazí a nevím jak je to možné, po aktualizaci stránky s obrázkem se objeví i na stránce. Ale jen ten obrázek, který jsem si před tím zobrazil. Vím, trochu krkolomný popis problému :o)

Koukněte do hlášení stavu, do nastavení souborového systému a na případná chybová hlášení v logu.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den, problém je vyřešen. Šlo o špatně pochopený a zapsaný příkaz v souboru .htaccess. Přesto Vám děkuji za snahu o pomoc. Děkuji.

Přidat komentář