Přístupné drop down menu

Budiž menu s hierarchickou strukturou 2. řádu zobrazené pomocí modulu Nice menus (pokud máte návrh na nějaké lepší drop down menu, uvítám). Potřebuji vyřešit to, že když kliknu na kořenovou položku menu, která má pod sebou další položky, aby se mi tyto pod-položky vypsaly jako seznam do prostoru, který je určen pro obsah. Pokud není můj popis pochopitelný, tak reálný příklad je na webu Ministerstva vnitra www.mvcr.cz. Pokud kliknete na kořenovou položku menu, výpíšou se její pod-položky jako text.

Důvod proč to chci je z hlediska přístupnosti stránek. Drop down menu se nedá ovládat pomocí klávesnice a ani hlasové a jiné webové čtečky (pro hendicapované) si s tím neporadí. Ale přesto chci dát ostatním uživatelům komfort v podobě rychlého menu.

Díky za všechny rady.

Fórum: 

Reklama

Zdravím, s tím Vám bohužel neporadím. Určitě by šlo vytvořit stránku, která bude obsahovat odkazy stejné, jako jsou v podmenu. Hlavní položka z menu by na ni odkazovala. To samozřejmě znamená, že byste musel po každé změně menu ručně editovat i příslušnou stránku s výpisem odkazů.

Jinou možností, ale trošku náročnější na zamyšlení, by bylo použití kategorií, Taxonomy menu a Views. Obsah by byl tříděn do kategorií. Pomocí Taxonomy menu by se automaticky tvořila struktura v menu. Pomocí Views byste pak na určitých stránkách nechal automaticky vypisovat odkazy na příslušné podmenu - podkategorie. Bylo by to automatické, ale jak říkám - muselo by se nad tím chvíli uvažovat, aby se to poskládalo dohromady.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář