Překlad Views

Dobrý den,

rád bych Vás poprosil o radu ohledně překladače řetězců a modulu Views. V něm jsem si vytvořil pohled, který vypisuje určité nadpisy a nad nimi potřebuji zobrazit statický text, který jsem tam vložil pomocí hlavičky v sekci basic settings modulu Views. Text mám v režimu Full HTML, abych mohl využívat všechno potřebné formátování. Jelikož mám web vícejazyčný, přes překladové rozhraní Drupalu jsem tento text vyhledal a chtěl přeložit, ale kvůli HTML tagům mi to Drupal nedovolí a vyhodí chybu. Napadlo mě překlad vložit přímo do databáze a obejít tak kontrolu v překladovém rozhraní, ale tam jsem zjistil, že řetězce jsou uloženy v jakémsi formátu Blob a nahrát jdou jen z nějakého souboru. Chtěl bych tak poprosit o radu, jak obejít kontrolu přítomnosti HTML tagů v překladovém rozhraní, příp. nahrát text přímo do databáze či jinak řešit tento problém.

Díky moc

Profile picture for user Jan Polzer

V kódu modulu Locale je pasáž, ve které jsou nadefinovány značky HTML, které jediné může text, co překládáte, mít. Pokud má jiné, pak se překlad nezdaří. Čili já jsem to kdysi někde řešil tak, že jsem do toho místa přidal ještě další HTML značky a pak mi překlad fungoval.

Vámi popsaný případ bych ale vytvořil ještě jiným View a zobrazoval bych ho na stejném místě v případě, že je k nastaven aktuální jazyk.

návštěvník

Take jsem tezce laboroval s prekladem Views. Nakonec vse fungovalo, pouze se nechteli prekladat popisky u fieldu v tabulkovem zobrazeni. Zkousel jsem Vasi radu, ale nedohledal jsem ten seznam v modulu localize, nakonec jsem vyresil velmi jednoduse instalaci modulu String Overrides takze doporucuji

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru