Přehledný blok "pododkazů" v závislosti na kategorii (slovníku)?

dobry den,
nevim, zda jsem zvolil jasny predmet, ale pokud ne zcela, odrazi to fakt, ze mi neni zcela jasne nasledujici:

(ukazi na priklade)
napr. na h1.cz, ktery je postaven na Drupalu, jsou ruzne sekce (dle prepnuti se v hornim menu) - napr. http://www.h1.cz/onas - s tim se zobrazi take blok s "pododkazy" na dalsi stranky v dane sekci.

Jak tohoto docilit?

- udelat jednotlive slovniky (kategorie) - O H1, Nástroje, atd. ?
- jak na blok, aby vypisoval "podsekce" v dane kategorii?

Nebo je to jinak a chapu to slozite? Je to mnohem jednodussi nez se zda? :-)))

díky moc za odpoved

Fórum: 

Reklama

Zdravím,
nevím, jak to mají přesně u H1 uděláno, ale:
1. V nastavení každého bloku máte možnost určit, aby se zobrazil jen na určitých stránkách. Takže třeba blok s menu "o nás" můžete nechat zobrazit jen na stránce "/o-nas"
2. Takže si udělejte různá menu, která chcete na webu zobrazit, a výše popsaným způsobem určete, kde se blok s těmito menu ukáže.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dekuji za reakci.
O nastavení zobrazení bloku na definovaných stránkach vim, pouzivam, je to dobrá funkce. A v kombinace s Vami uvedenym postupem (nastavit menu) to oopravdu resi "problem". Pokud jsem to dobre pochopil, kazde strance (clanku) musim vytvorit menu s odkazem, ve kterem musi byt "o-nas", napr. "o-nas/nas-tym", dale "o-nas/kontakt", atp. Potom lze v nastaveni bloku velmi jednoduse toto nastavit. Ale prijde mi to hrozne pracné, dělat to takto ručně.
Navíc když se dívám na inspiraci na h1.cz, tak odkazy na podstránky v "o-nas" nemaji v linku vůbec to "o-nas" uvedeno (př. http://www.h1.cz/tym)

Rad bych tedy vyzkoumal pripadne i jiny zpusob realizace pres zminene kategorie, aby to fungovalo tak trosku automaticky (kdyz pridam do dane kategorie clanek/stranku, aby se rovnou zobrazil v definovanem bloku odkaz, atp.).
Nemáte tip? :-)

Přes modul Pathauto nastavte, aby každá stránka z kategorie o nás měla URL ve tvaru o-nas/něco. V nastavení bloku pak viditelnost nezadávejte výpisem úplně všech stránek, ale stačí, když uvedete o-nas/*.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji, ale stále mi není jasné, jak do bloku dostanu odkazy na jednotlivé podstránky z kategorie "o nas" (ručně určitě, ale automaticky?).

(a stale mi vrta hlavou, jak to ma udelano h1, protoze tem se negeneruji odkazy na podstranky s "o-nas" v linku, nemaji "o-nas/nas_tym" ale jen "nas_tym" :-)

Aha, v tom případě budete potřebovat modul Taxonomy Menu, který odkazy vytváří automaticky.

K tomu druhému - v tom případě je možné definovat podmínku pro zobrazení bloku pomocí ověření kategorie. S tím vám už ale tady zadarmo nepomohu, můžete buď využít mou placenou konzultaci nebo zkusit hledat na drupal.org, kde návod určitě najdete.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Již jsem to řešení objevil, díky moc.

Ještě jednou díky, Vaše pomoc v rámci supportu knihy je bezkonkureční :-) Mějte se

Není o "kategorii", ale hodí se..

http://drupal.org/project/menu_block

Zajímavé, díky za tip.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář