"Předregistrované" účty

Dobrý den, vysvětlím - uvedu na příkladu:
Rád bych vytvořil něco jako seznam třídy - tedy seznam spolužáků, u kterých vím jen aktuální adresu, ale nic víc. A představuji si, aby si uživatel mohl aktualizovat SVOJE data…

Tomu musí předcházet to, že uživatel svůj profil vyhledá, ztotožní se, projeví zájem o editaci.

Přemýšlím nad tím, zda je bude nutná (a nevyhnutelná) „ruční“ kontrola identity a oprávněnosti.

Poté dojde k povolení editace uživateli – tedy umožnění přístupu spolužákovi ke svému profilu (uživatelskému účtu).

Tolik vize, nyní premyslim nad strategií a jak to celé uchopit.
A zejména, zda potřebnou funkcionalitu nabízí Drupal.

Např. udělat něco jako "předregistrované účty", tzn. vytvořit uživatele - ideálně hromadný import, lze-li to, a v uživatelském profilu pak nabídnout „To jsem já“, čímž se vyvolá akce, která uživateli povolí přihlásit se k danému účtu, atd… ?

Myslíte, že je Drupal vhodný?

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, zajímavý nápad.

Hromadný import lze řešit třeba modulem User Import, kterému předložíte CSV soubor z Excelu. Je provázán i na políčka v profilech, což se hodí. Verze pro Drupal 6 je ukryta pod odkazem View all releases a stránka modulu je http://drupal.org/project/user_import

To jsem já - řekl bych, že spíš by to měl být nějaký odkaz na kontaktní formulář, kde dotyčný požádá o zaslání uživatelského jména a hesla k danému účtu. Vy pak ověříte, zda je dotyčný tím, za koho se vydává. Přeci jen, kliknutí na "to jsem já" a automatické zaslání hesla není moc spolehlivé z hlediska bezpečnosti.

Odkaz můžete v profilu zobrazit pomocí šablony a podmínkou rozlišit, zda se už uživatel někdy přihlásil. Pokud ano, už tam ten odkaz být nemusí.

Takže myslím, že to Drupal zvládne.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji za Vaši reakci, je vždy platná :-)
User Import jsem zkousel jeste na D5, byl tam trochu problem s tim, ze to "nežralo" české znaky a vznikaly pak zkomolená uživatelská jména,apod. Ale co si vzpomínám, vyhnout se tomu šlo kvalitně připraveným CSV a důsledně používaným UTF..

"To jsem já" budu řešit určitě jak píšete, "ruční" kontrola je asi nevyhnutelná. A nastavením šablony pouze pokud je uživatel nepřihlášen, je také drobnost.

S čím ještě bojuji je to, že neznám emaily "spolužáků", tedy při vytváření uživatelských účtů (ať už ručně či batch importem), je tento parametr povinný a dost dobře nevím, jak to obejít, zvlášť pokud Drupal kontroluje unikátnost emailové adresy.. :-(

Já bych ty maily vyřešil jednoduše zadáním neexistujícího mailu na doméně, kde ten web poběží. Čili spoluzak1@vasedomena.cz, spoluzak2@vasedomena.cz atd. Až mu udělíte přístup, tak si adresu upraví na svou skutečnou. V CSV a Excelu by to mělo jít vygenerovat v pohodě.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář