"Předregistrované" účty

Dobrý den, vysvětlím - uvedu na příkladu:
Rád bych vytvořil něco jako seznam třídy - tedy seznam spolužáků, u kterých vím jen aktuální adresu, ale nic víc. A představuji si, aby si uživatel mohl aktualizovat SVOJE data…

Tomu musí předcházet to, že uživatel svůj profil vyhledá, ztotožní se, projeví zájem o editaci.

Přemýšlím nad tím, zda je bude nutná (a nevyhnutelná) „ruční“ kontrola identity a oprávněnosti.

Poté dojde k povolení editace uživateli – tedy umožnění přístupu spolužákovi ke svému profilu (uživatelskému účtu).

Tolik vize, nyní premyslim nad strategií a jak to celé uchopit.
A zejména, zda potřebnou funkcionalitu nabízí Drupal.

Např. udělat něco jako "předregistrované účty", tzn. vytvořit uživatele - ideálně hromadný import, lze-li to, a v uživatelském profilu pak nabídnout „To jsem já“, čímž se vyvolá akce, která uživateli povolí přihlásit se k danému účtu, atd… ?

Myslíte, že je Drupal vhodný?

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, zajímavý nápad.

Hromadný import lze řešit třeba modulem User Import, kterému předložíte CSV soubor z Excelu. Je provázán i na políčka v profilech, což se hodí. Verze pro Drupal 6 je ukryta pod odkazem View all releases a stránka modulu je http://drupal.org/project/user_import

To jsem já - řekl bych, že spíš by to měl být nějaký odkaz na kontaktní formulář, kde dotyčný požádá o zaslání uživatelského jména a hesla k danému účtu. Vy pak ověříte, zda je dotyčný tím, za koho se vydává. Přeci jen, kliknutí na "to jsem já" a automatické zaslání hesla není moc spolehlivé z hlediska bezpečnosti.

Odkaz můžete v profilu zobrazit pomocí šablony a podmínkou rozlišit, zda se už uživatel někdy přihlásil. Pokud ano, už tam ten odkaz být nemusí.

Takže myslím, že to Drupal zvládne.

návštěvník

Děkuji za Vaši reakci, je vždy platná :-)
User Import jsem zkousel jeste na D5, byl tam trochu problem s tim, ze to "nežralo" české znaky a vznikaly pak zkomolená uživatelská jména,apod. Ale co si vzpomínám, vyhnout se tomu šlo kvalitně připraveným CSV a důsledně používaným UTF..

"To jsem já" budu řešit určitě jak píšete, "ruční" kontrola je asi nevyhnutelná. A nastavením šablony pouze pokud je uživatel nepřihlášen, je také drobnost.

S čím ještě bojuji je to, že neznám emaily "spolužáků", tedy při vytváření uživatelských účtů (ať už ručně či batch importem), je tento parametr povinný a dost dobře nevím, jak to obejít, zvlášť pokud Drupal kontroluje unikátnost emailové adresy.. :-(

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru